Nowy kontrakt Rafała Sobańskiego!

12.04.2017 12:00

Autor: JB

25-letni przyjmujący zostaje w GKS-ie Katowice na kolejne dwa sezony.

Rafał Sobański ma już za sobą trzy lata występów w Katowicach. W tym czasie wraz z drużyną walczył w drugiej lidze, przed rokiem był ważnym ogniwem zespołu, który wygrał rozgrywki I ligi, a w zakończonym niedawno sezonie świetnie zadebiutował w PlusLidze. Rafał wystąpił w 31 meczach, w których punktował aż 284 razy. Oprócz skutecznego ataku (225 pkt) dysponował też świetną zagrywką i blokiem (odpowiednio 29 i 30 punktów).

Udany debiut w PlusLidze sprawił, że Rafał Sobański będzie występował w GieKSie przez kolejne dwa lata. - Za mną już trzy sezony w Katowicach. Bardzo mnie cieszy, że pozostaję na dłużej w klubie i będę mógł dalej uczestniczyć w projekcie budowy silnej siatkówki w mieście. Pozostaje mi podziękować władzom klubu oraz sztabowi szkoleniowemu za to, że we mnie wierzą i dalej ciężko nad sobą pracować – powiedział Rafał Sobański po podpisaniu nowego kontraktu.

- Rafał jest niezwykle pracowity i rozwojowy, co jest bardzo istotne. Trener Piotr Gruszka docenił postęp, jaki ten zawodnik dokonał w ciągu ostatnich miesięcy. Rafał potrafi pokazać charakter na parkiecie. Podpisaliśmy z nim kontrakt na dwa lata i uważamy, że to dobra inwestycja – podsumował Dariusz Łyczko, menedżer sekcji siatkarskiej GKS-u Katowice.

Przypominamy, że wcześniej kontrakty z GieKSą przedłużyli atakujący Karol Butryn, środkowy Bartłomiej Krulicki oraz trener Piotr Gruszka i trener przygotowania fizycznego Andrzej Zahorski.

Oficjalny Partner Klubu
Sponsor Premium
Partner Platynowy
Partner Złoty
Partner Techniczny
Partnerzy