Marco Falaschi siatkarzem GKS-u Katowice

29.07.2016 09:58

Do siatkarskiego GKS-u Katowice dołączył nowy zawodnik. Jest nim 29-letni Włoch Marco Falaschi, który podpisał kontrakt na najbliższy sezon.

Marco Falaschi to mierzący 188 cm siatkarz, który będzie występował w GKS-ie Katowice na pozycji rozgrywającego. Swoją klubową karierę rozpoczął w 2003 roku i przez dziesięć lat występował we Włoszech. Następnie trafił do czarnogórskiego zespołu Budvanska Rivijera Budva, gdzie grał przez rok i zdobył mistrzostwo kraju. W 2014 roku przeniósł się do zespołu PlusLigi - Lotosu Trefla Gdańsk, którego barw bronił przez dwa lata i był to dla niego czas obfity w sukcesy. Z gdańską drużyną sięgnął po wicemistrzostwo Polski oraz Superpuchar i Puchar Polski.

Falaschi to także reprezentant Włoch.  We włoskiej kadrze sięgnął po brązowy medal Ligi Światowej w 2013 roku, a także złoty medal Igrzysk Śródziemnomorskich. - Marco Falaschi to zawodnik o bardzo dużym doświadczeniu i wszechstronnych umiejętnościach. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będzie bronił barw GKS-u Katowice. Wierzymy, że będzie silnym punktem naszego zespołu, a kibice będą mieli mnóstwo satysfakcji z jego gry – mówi Dariusz Łyczko, menedżer siatkarskiej GieKSy.

Tagi:
PlusLiga
Oficjalny Partner Klubu
Sponsor Premium
Partner Platynowy
Partner Złoty
Partner Techniczny
Partnerzy