Maciej Jarosz: GKS ubarwia PlusLigę

31.10.2017 14:33

Autor: JB

- Nasza liga jest w tym sezonie bardzo ciekawa. Faworyci nie mogą czuć się pewni w żadnym meczu - twierdzi Maciej Jarosz, były reprezentant Polski, a obecnie komentator Polsatu Sport.

Po siedmiu kolejkach PlusLigi GKS Katowice plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Dobra postawa podopiecznych Piotra Gruszki nie umknęła uwadze siatkarskich ekspertów. - Cieszę się z gry drużyn, które przed sezonem były zaliczane do ligowych "średniaków". Takie zespoły jak GKS mocno ubarwiają i wzmacniają naszą ligę. To jest bardzo fajne, że faworyci nie mogą czuć się pewni zwycięstwa w żadnym meczu. Uważam, że dzięki temu PlusLiga jest w tym roku bardzo ciekawa. Z pewnością kibice mogą być zadowoleni z postawy drużyny Piotra Gruszki. Liczę, że podobnie będzie w dalszej części sezonu - mówi Maciej Jarosz, wielokrotny reprezentant Polski, trener, a obecnie komentator Polsatu Sport.

Zdaniem trzykrotnego srebrnego medalisty mistrzostw Europy świadczy to także o sile całej ligi. - Nasze rozgrywki są coraz mocniejsze i należą do grona najlepszych w Europie. Oczywiście w lidze włoskiej czy rosyjskiej znalazłoby się kilka mocniejszych zespołów od naszych, ale generalnie uważam, że nie powinniśmy narzekać, tylko cieszyć się widowiskami, jakich jesteśmy świadkami. Mamy napływ wielu młodych zawodników, którzy są przyszłością naszej dyscypliny. To też jest bardzo istotne - dodaje Jarosz.

Przed katowiczanami i pozostałymi drużynami ligi jeszcze wiele pasjonujących kolejek. - Tak naprawdę wszystko może się zdarzyć, bo faworyci są tylko na papierze. Zapowiada się pasjonująca walka o szóstkę, która będzie walczyła o medale, a także ciekawa rywalizacja o utrzymanie się w PlusLidze. Szykuje się ciekawy sezon i z niecierpliwością czekam na kolejne występy - kończy Maciej Jarosz.

Tagi:
PlusLiga
Oficjalny Partner Klubu
Sponsor Premium
Partner Platynowy
Partner Złoty
Partner Techniczny
Partnerzy