Gra treningowa z MKS-em Będzin

06.09.2017 18:48

Autor: JB

Siatkarze GKS-u Katowice intensywnie przygotowują się do sezonu. Tym razem sprawdzili się w grze kontrolnej z MKS-em Będzin.

Nie był to jednak typowy sparing rozgrywany do trzech wygranych setów, a gra treningowa na czas z piłkami dorzucanymi przez trenerów z boku i przeplatana tie-breakami. W pierwszej części gry lepsi okazali się będzinianie, którzy wygrali jedną piłką (16:15). GieKSa z dobrej strony pokazała się w tie-breaku. Dzięki skutecznej zagrywce i szczelnym blokom zespół Piotra Gruszki wygrał 15:12.

Po krótkiej przerwie rozegrano kolejną partię na czas z dorzucanymi piłkami. Ta część gry zakończyła się remisem 13:13, a w tie-breaku lepsi okazali się zawodnicy MKS-u, wygrywając po zaciętej walce 19:17.

Trzecia część gry rozpoczęła się od zwycięstwa gości 17:14, ale ostatnim w krótkim secie lepiej zaprezentowali się trójkolorowi, którzy pewnie wygrali 15:9.

Kolejnym sprawdzianem dla naszego zespołu będzie sparing z białoruskim Szachtiorem Soligorsk, który jest zaplanowany na wtorek, 12 września.