GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn [ZAPOWIEDŹ]

07.01.2017 17:00

Autor: JB

W pierwszym ligowym meczu w 2017 roku GieKSa podejmie na własnym boisku Indykpol AZS Olsztyn. Początek niedzielnego meczu o 14.45.

Olsztyńska drużyna jest jedną z rewelacji tegorocznego sezonu. Indykpol AZS po 16 rozegranych kolejkach zajmuje piąte miejsce w tabeli i ma niewielką stratę do czołowej czwórki. Zespół prowadzony przez Andreę Gardiniego ma na swoim koncie 11 zwycięstw i tylko 5 porażek. Rywale ostatnio są na fali wznoszącej, bowiem wygrali cztery mecze z rzędu i to z niezwykle solidnymi drużynami z Gdańska, Lubina, Radomia i Jastrzębia.

Zwycięską serię olsztynian będą chcieli w niedzielę przerwać siatkarze GieKSy, który po drobnych problemach w grudniu wracają na właściwe tory. W przedostatni dzień grudnia zespół Piotra Gruszki odniósł cenne zwycięstwo z Łuczniczką w Bydgoszczy, a w minioną środę pokazał się z dobrej strony w przegranym meczu Pucharu Polski w Bełchatowie. - Mamy nadzieję, że będzie coraz lepiej. Na treningach nasza gra wygląda już naprawdę dobrze. Nadal musimy ciężko pracować i równie dobrze prezentować się podczas spotkań - powiedział Gert Van Walle, atakujący naszego zespołu.

Katowiczanie w niedzielnym meczu mają coś do udowodnienia rywalom. W drugiej kolejce tegorocznego sezonu GKS przegrał w Olsztynie 0:3. - To był rywal z zupełnie innej półki, mający w swoich szeregach tak doświadczonych zawodników jak Paweł Woicki czy Daniel Pliński. Mieliśmy swoje sytuacje w tym meczu, ale było ich zbyt mało, by powalczyć o punkty - przyznał po tamtym meczu Rafał Sobański.

Niedzielny mecz rozpocznie się o 14.45. Zapraszamy do śledzenia relacji na naszej stronie internetowej oraz na profilach w portalach społecznościowych.

Tak było w pierwszym meczu
Indykpol AZS Olsztyn - GKS Katowice 3:0 (25:18, 25:21, 25:12)

4 Asy serwisowe 2
47% Skuteczność przyjęcia 55%
52% Skuteczność ataku 38%
6 Bloki 4
Miłosz Zniszczoł (11 pkt) Najlepiej punktujący Serhij Kapelus (14 pkt)

 

Oficjalny Partner Klubu
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Partnerzy