GKS Katowice - Cerrad Czarni Radom [ZAPOWIEDŹ]

05.01.2018 13:16

Startuje runda rewanżowa PlusLigi. W 16. kolejce siatkarze GKS-u Katowice podejmą Cerrad Czarnych Radom. Początek sobotniego meczu w Szopienicach o 17.00.

Przed zespołem Piotra Gruszki pierwsze ligowe spotkanie w 2018 roku. W Święto Trzech Króli katowiczanie meczem z Cerradem Czarnymi Radom zainaugurują drugą rundę sezonu zasadniczego PlusLigi. Oba zespoły spotkały się na inaugurację bieżącego sezonu. Po bardzo dobrym spotkaniu ze zwycięstwa cieszyła się GieKSa, która wygrywając 3:1 wywiozła z Radomia trzy punkty. MVP tego spotkania wybrano Marcina Komendę.

Czternaście kolejek później sytuacja obu klubów jest podobna. GKS z dorobkiem sześciu zwycięstw i dziewięciu porażek zajmuje 12. miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów. Radomianie są o oczko wyżej. Nasz sobotni rywal ma taką samą ilość punktów, jednak może pochwalić się lepszym bilansem setów.

Końcówka 2017 roku była trudna dla zespołu Piotra Gruszki. GieKSa nie wygrała od siedmiu spotkań i kolejny rok swojej historii chce rozpocząć od upragnionego zwycięstwa. Symptomy dobrej gry naszego zespołu było widać już przed przerwą świąteczną w Olsztynie. Niestety, trójkolorowi przegrali z Indykpolem AZS, ale gdyby dwie akcje potoczyły się inaczej, wówczas wynik mógł być odwrotny. Na korzyść katowiczan przemawia bilans potyczek z Cerradem Czarnymi. Na trzy rozegrane mecze GieKSa wygrała dwa, ale oba na wyjeździe. W ubiegłym sezonie w Szopienicach 3:0 wygrali radomianie. Teraz liczymy na odwrotny rezultat.

Początek sobotniego meczu o 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do hali. Relacja live będzie dostępna na naszej stronie internetowej oraz profilach siatkarskiej GieKSy na Facebooku i Twitterze.

Oficjalny Partner Klubu
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Partnerzy