3-1
(25:16, 25:23, 19:25, 25:22)

Cerrad Enea Czarni Radom: Giger, Fornal, Ostrowski, Filip, Żaliński, Huber, Ruciak (libero) oraz Zhigalov, Kwasowski, Rybicki, Wasilewski (libero)

GKS Katowice: Komenda, Depowski, Woch, Butryn, Sobański, Kohut, Mariański (libero) oraz Ogórek (libero), Fijałek, Krzysiek, Krulicki

GKS Katowice zajął drugie miejsce na turnieju z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, który odbył się we Włoszczowie. W finale dwudniowych zmagań siatkarze Piotra Gruszki musieli uznać wyższość Cerrad Czarnych Radom.

Finałowe starcie nie rozpoczęło się po myśli katowiczan. Mocna zagrywka rywali i problemy z przyjęciem sprawiły, że Czarni już na początku meczu obieli wysokie prowadzenie 7:0. W kolejnych fragmentach seta gra była już bardziej wyrównana, ale strata do rywali okazała się zbyt duża.

Druga partia wyglądała zupełnie inaczej, a GieKSa była równorzędnym rywalem dla radomskiego zespołu. W końcówce nasi siatkarze zdołali nawet wyjść na prowadzenie, jednak w ostatniej akcji seta zostali zatrzymani blokiem przez Czarnych, którzy tym samym prowadzili już 2:0.

Kolejny set ułożył się zupełnie inaczej. GKS miał przewagę w grze na siatce, wykorzystał kilka ważnych kontr oraz postraszył rywali na zagrywce. Skuteczna gra w tych elementach sprawiła, że katowiczanie objęli wysokie prowadzenie, którego już nie oddali do końca seta.

Czwarta partia wyglądała podobnie do poprzedniej, z tą różnicą, że pod jej koniec to radomianie zdołali zbudować trzypunktową przewagę (18:15) i po chwili zakończyli spotkanie.

Kolejny sprawdzian czeka naszych siatkarzy w piątek, 14 września. W Łaziskach Górnych GKS zmierzy się z Jastrzębskim Węglem.