Dustin Watten w GieKSie!

18.06.2019 13:50

Libero reprezentacji USA związał się dwuletnim kontraktem z GKS-em Katowice.

Dustin Watten to postać doskonale znana w świecie siatkarskim. 32-letni Amerykanin pochodzi z Long Beach i swoją przygodę z dyscypliną rozpoczynał grając w barwach miejscowego uniwersytetu. Następnie przeniósł się do Europy i grał m.in. w Finlandii i Francji. Polscy kibice poznali go lepiej w latach 2016-18 gdy bronił barw Cerrad Czarnych Radom. Ostatni sezon Dustin spędził w Berlin Recycling Volleys, z którym sięgnął po mistrzostwo Niemiec.

Nowy libero GKS-u Katowice ma na swoim koncie również doskonałe osiągnięcia z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Z drużyną narodową sięgnął po Puchar Świata (2015), brązowy medal Ligi Światowej i Ligi Narodów (2015 i 2018), a przed rokiem został brązowym medalistą mistrzostw świata.

- To bardzo doświadczony zawodnik, który z pewnością wniesie wiele do zespołu. Nie tylko pod względem sportowym, ale i mentalnym. Cechuje go wielki entuzjazm do pracy. Z każdym dniem chce być coraz lepszym zawodnikiem. To gracz, który doda dużo pewności zarówno tym młodszym kolegom, jak i starszym - mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Dustina witamy w drużynie i życzymy powodzenia w trójkolorowych barwach!

Tagi:
PlusLiga
Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy