Czas na finał "Kato Volley"

26.05.2017 09:53

W sobotę 27 maja w hali Ośrodka Sportowego "Szopienice" zostanie rozegrany wielki finał akcji "Kato Volley".

"Kato Volley" to akcja zorganizowana przez GKS Katowice przy współpracy Urzędu Miasta Katowice i Polskiego Związku Piłki Siatkowej w ramach promocji Miasta Katowice jako Gospodarza Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn - Eurovolley Poland 2017. Projekt ma na celu aktywizację uczniów katowickich szkół gimnazjalnych oraz ułatwienie im dostępu do nieodpłatnych treningów piłki siatkowej.

Pod okiem trenerów wybrana wcześniej dziesięcioosobowa reprezentacja szkoły przez kilka tygodni przygotowywała się do uczestnictwa w wielkim finale "Kato Volley", który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 27 maja w Ośrodku Sportowym "Szopienice". W każdej z 10 szkół gimnazjalnych pojawił się również siatkarz GKS-u Katowice, który przeprowadził profesjonalny trening połączony z przekazaniem młodzieży cennych wskazówek dotyczących gry w siatkówkę. Łącznie w treningach wzięło udział ponad 100 gimnazjalistów.

W turnieju finałowym dziesięć zespołów zostało podzielonych na dwie grupy, w której każdy zagra z każdym. Zwycięzcy grup A i B rozegrają wielki finał. Żaden uczestnik nie wyjdzie z pustymi rękami. Na zawodników czeka komplet gadżetów, a także pamiątkowe koszulki.

Harmonogram
8:45 - zbiórka drużyn w Ośrodku Sportowym „Szopienice”
9:00 - rozgrzewka zawodników
9:30 - rozpoczęcie rozgrywek
13:00 - mecz finałowy
13:30 - rozdanie nagród, zakończenie turnieju

Podział grup po losowaniu
GRUPA A
Gimnazjum nr 4
Gimnazjum nr 13
Gimnazjum nr 16
Gimnazjum nr 18
Gimnazjum nr 19

GRUPA B
Gimnazjum nr 10
Gimnazjum nr 11
Gimnazjum nr 14
Gimnazjum nr 20
Gimnazjum nr 23

Oficjalny Partner Klubu
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Przyjaciel GieKSy
Partnerzy