Cerrad Czarni Radom - GKS Katowice [ZAPOWIEDŹ]

16.03.2017 13:12

Autor: JB

W ramach 28. kolejki PlusLigi siatkarze GieKSy zagrają w Radomiu z Cerrad Czarnymi. Początek piątkowego meczu o 18.00.

Sezon zasadniczy PlusLigi wielkimi krokami zmierza do końca. Przed zespołami siatkarskiej ekstraklasy trzy ostatnie kolejki. Siatkarze GKS-u Katowice w tym czasie rozegrają dwa wyjazdowe mecze oraz podejmą Jastrzębski Węgiel w Spodku (28 marca).

Nim drużynie Piotra Gruszki przyjdzie rywalizować w Siatkarskich Derbach Śląska, czeka ją ciężkie spotkanie w Radomiu. Drużyna Cerradu Czarnych to mieszanka doświadczenia i młodości, która w tym sezonie sprawiła kłopoty niejednemu przeciwnikowi. Radomianie wygrali również mecz w Szopienicach. W pierwszej rundzie pokonali GKS 3:0, choć nasz zespół był bliski zwycięstwa w dwóch setach.

Piątkowe spotkanie będzie miało kluczowe znaczenie dla końcowego układu tabeli. Cerrad Czarni zajmują w niej 8. lokatę i mają cztery punkty przewagi nad naszą drużyną, która jest 9. Jeśli katowiczanom uda się wywieźć punkty z Mazowsza, wówczas podtrzymają oni szansę na zajęcie miejsca w czołowej ósemce na koniec rundy zasadniczej.

Mecz w Radomiu rozpocznie się o 18.00. Jak zwykle zachęcamy do śledzenia relacji na żywo na naszej stronie internetowej oraz na profilach w portalach społecznościowych. 

Tak było w pierwszym meczu
GKS Katowice - Cerrad Czarni Radom 0:3 (23:25, 19:25, 27:29)

3 Asy serwisowe 6
50% Skuteczność ataku 58%
43% Skuteczność przyjęcia 41%
7 Bloki 8
Serhij Kapelus (13 pkt) Najlepszy zawodnik Bartłomeij Bołądź (14 pkt)

Tagi:
PlusLiga
Oficjalny Partner Klubu
Sponsor Premium
Partner Platynowy
Partner Złoty
Partner Techniczny
Partnerzy