(25:27, 10:25, 19:25)

Verva Warszawa Orlen Paliwa

GKS Katowice: Kwasowski, Jarosz, Nowakowski J., Firlej, Zniszczoł, Buchowski, Watten (libero) oraz Drzazga, Kohut, Stolc, Musiał, Nowosielski.

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Grobelny, Trinidad, Nowakowski P., Wrona, Kwolek, Superlak, Wojtaszek (libero) oraz Król, Kozłowski, Ziobrowski.

GKS Katowice walczył o pierwsze wygranej sety i zdobyte punkty w tym roku w niedzielnym spotkaniu 21. kolejki PlusLigi z Verva Warszawa Orlen Paliwa, klubem zajmującym czwartą pozycję w tabeli PlusLigi. Z powodów zdrowotnych w składzie naszego Klubu zabrakło przyjmującego Jakuba Szymańskiego.

Pierwsze akcje meczu padły łupem skuteczniejszych w pierwszej akcji i dobrze broniących gości (3:6), dopiero po uderzeniu Igora Grobelnego w sieć GKS zaczął nawiązywać kontakt z rywalem. Pewność na środku siatki dała efekt w postaci prowadzenia 10:9 po bloku Jana Nowakowskiego na Wronie. Sytuacja zaczęła się odmieniać na niekorzyść po asie Kwolka (12:14), za sprawą którego znów musieliśmy odrabiać dwa „oczka” przewagi rywala. Wykorzystaliśmy błędy warszawian przy siatce, do tego swoje punkty dołożył Jakub Jarosz. co dało nam remis i szansę walki o wygranie seta. Po doskonałej akcji Kamila Kwasowskiego na 22:21 byliśmy blisko celu, który oddalił się po autowym uderzeniu Adriana Buchowskiego i piłce setowej dla przyjezdnych. W grze na przewagi lepsi okazali się gracze Vervy po naszej nieudanej zagrywce i kontrze zamienionej na punkt przez Kwolka (25:27).

Rozpędzeni gracze ze stolicy kraju zaczęli drugą partię od pięciu punktowych bloków, dlatego trener Grzegorz Słaby musiał szybko reagować przerwą, by nie dopuścić do zupełnej zapaści gry. Niestety prowadzenie bezlitosnej w poczynaniach Vervy Warszawa urosło do aż 10 punktów, a GKS musiał ratować się podwójną zmianą i powrócić do własnej skutecznej gry mimo fatalnego startu seta. Przyjezdni notowali kolejne punkty blokiem, nie pozwolili nam na choćby częściowe odrobienie strat i ostatecznie wygrali tego seta aż 25:10. Było to zdecydowanie najsłabszy występ naszych siatkarzy w tym sezonie, o którym należało jak najszybciej zapomnieć.

Set ostatniej szansy zaczął się od kolejnych niewykorzystanych kontr GKS-u i nieporozumień w obronie, z czego ochoczo korzystali rozluźnieniu i pewni swego przeciwnicy (2:6), a co zmusiło naszego trenera do szybkiego skorzystania z przerwy. Gra nie wyglądała już tak jednostronnie jak w poprzedniej części meczu, jednak przewaga stołecznej ekipy w organizacji gry była wciąż widoczna. Mimo trudności dzięki ambicji Kamila Kwasowskiego pojawiła się nadzieja na przedłużenie widowiska (11:13). Zespół Vervy Warszawa utrzymywał wysoki poziom skuteczności obrony, do tego wykorzystywał swoje szanse w kontrataku i pewnie zmierzał do zakończenia meczu. Ostatecznie po lekkim ataku Piotra Nowakowskiego goście wygrali mecz w trzech setach.

MVP: Piotr Nowakowski (Verva)

• MVP: Piotr Nowakowski (Verva).

• 19:25

Piotr Nowakowski kończy spotkanie lekkim atakiem nad blokiem.

• 19:24

Do trzech razy sztuka. Punktował Buchowski.

• 18:24

Michał Superlak i mamy piłkę meczową.

• 18:23

Kwasowski wypatrzył miejsce do ataku.

• 17:23

Niecelna zagrywka GieKSy, powoli chyba zbliżamy się do końca meczu.

• 17:22

Sytuacyjna piłka przy siatce wykorzystana przez Jarosza.

• 15:22

Blokowany w kontrze Wiktor Musiał.

• 15:21

Kwasowski w ostatniej chwili zwolnił rękę i zapunktował technicznie.

• 14:21

Tym razem pudłujemy w ataku z drugiej linii.

• 14:20

W aut uderza Buchowski z zagrywki.

• 14:19

Efektownie zaczął swój występ w III secie Musiał.

• 13:19

Znów punktuje Michał Superlak. Podwójna zmiana w GieKSie.

• 12:18

Piotr Nowakowski zaskakuje nas zagrywką.

• 12:17

Kolejna świetna reakcja gospodarzy w obronie i kontrę kończy Igor Grobelny. Czas dla GieKSy.

• 12:16

Piotr Nowakowski ze środka.

• 12:15

Znów wdaliśmy się w przestój, który przerywa Jakub Jarosz.

• 11:14

Bronimy piłkę, ale sędzia przerywa grę i przyznaje punkt Vervie.

• 11:13

Wróciła swoboda i styl. Zniszczoł ładnie uderza po bloku w akcji po przyjęciu.

• 10:13

Pewnie uderzają warszawianie z lewej strony siatki.

• 10:12

Wracamy powoli do swojej gry! Znów Kwasowski.

• 9:12

Blok-aut Kamil Kwasowskiego chyba uszkodził kamerę challengu przy arbitrze.

• 8:12

Blok-aut Bartosza Kwolka.

• 7:11

Błąd przełożenia u Kamila Kwasowskiego wykazał challenge.

• 7:10

Kapitan gości poprawia się w kolejnej wymianie.

• 7:9

Wyraźna pomyłka Wrony ze środka w ataku.

• 6:9

Widowiskowo uderza Kwasowski z drugiej linii.

• 5:9

Po obronie Jarosza piłka wraca na drugą stronę, z czego korzysta Wrona.

• 4:8

Grobelny mądrze oparł piłkę o blok.

• 3:7

Superlak w linię po prostej.

• 2:6

Kolejna niewykorzystana kontra i o czas prosi Grzegorz Słaby.

• 2:5

Nieporozumienie w obronie po bloku na Jaroszu.

• 2:4

Piotr Nowakowski dostał piłkę pod rękę i szybko z tego skorzystał.

• 2:3

Błąd po ataku Grobelnego.

• 1:3

Nie przebił się dwa razy Nowakowski przez środek, co wykorzystał Bartosz Kwolek.

• 0:1

Zaczynamy od autowego ataku Jarosza.

• 0:0

Musi być lepiej.

• 10:25

Buchowski w sieć. Jak najszybciej zapomnieć o tym secie.

• 10:24

Nowakowski zaskoczył rywali pchnięcie piłki w pierwszym uderzeniu po wybloku.

• 9:24

Blok na Jaroszu, piłka setowa. Po prostu przykro się na to patrzy.

• 9:22

Superlak przebija się przez podwójny blok.

• 9:22

Kwasowski... blok. Niewiarygodne.

• 9:21

Kolejna akcja zakończona blokiem warszawian. Wracają Jarosz i Firlej.

• 9:20

Jak nie idzie... Blok na Musiale po dłuższej wymianie.

• 9:18

Wiktor Musiał zaskoczył rywali plasem za blok.

• 8:18

Wysiłek w obronie nie opłacił się, Buchowski natrafił na blok gości.

• 8:17

Buchowski tym razem zmieścił się pewnie w boisku.

• 7:17

Kwolek mieści się po ostrym skosie.

• 7:16

Potrzebowaliśmy tak zdecydowanego punktu blokiem Miłosza Zniszczoła.

• 5:16

Rozgrywający gości zaskakuje nas kiwką w środek boiska.

• 5:15

Grobelny kąśliwie i celnie z lewej strony.

• 5:13

Nowosielski dobrze zrozumiał się ze Zniszczołem w akcji po obronie.

• 4:12

Atakujący mocno Musiał w końcu przebija się przez obronę Vervy.

• 3:12

Wymiana pełna dobry reakcji w obronie, ale Kwasowski uderza w blok gości.

• 3:11

Trwa fatalna niemoc katowiczan. Jan Nowakowski przerywa serię rywala atakiem po bloku.

• 2:10

Autowy atak Stolca w kontrataku.

• 2:9

W końcu robimy przejście. Kwolek atakował w antenkę.

• 1:9

Wpada nam w boisko łatwa zagrywka gości. Drugi czas dla GKS-u, który musi jak najszybciej wrócić do swojej gry.

• 1:8

Podwójna zmiana w GieKSie, ratujemy niewesołą sytuację.

• 1:8

Superlak w kontrze na czystej siatce.

• 1:7

Niewiarygodne... Kolejny blok punktowy warszawian.

• 1:6

Niestety, zapaść GieKSy w ataku. Przerwa dla ekipy Grzegorza Słabego.

• 1:5

Blokowany także Stolc. Wideoweryfikacja też nie po naszej myśli.

• 1:4

Jarosz blokowany w sytuacyjnej akcji przez Nowakowskiego...

• 0:3

Buchowski spotkał się z potrójnym blokiem. Zmienił go Sławomir Stolc.

• 0:2

Nowakowski z GKS-u nie zablokował Nowakowskiego z Vervy.

• 0:0

Zaczynamy seta numer dwa.

• 25:27

Zostaliśmy skarceni za niedokładnie przyjęciu skrótu przez Wattena. Kończy seta Kwolek.

• 25:26

Jarosz zagrywa w sieć.

• 25:25

Jak idzie środkiem, to gramy środkiem. Znowu doskonale Zniszczoł. Kohut za Firleja na podwyższenie bloku.

• 24:25

Rzucił się w obronie Kwasowski, ale bez powodzenia.

• 24:24

Pogubił się w ataku Zniszczoł, ale piłka wpada w pole zaskoczonych rywali!

• 23:24

Piłka setowa dla przyjezdnych i czas dla GKS-u.

• 23:24

Czy był aut po ataku Buchowskiego kończącym długą akcję?

• 23:23

Goście nie dają za wygraną. Blok obija Michał Superlak.

• 23:22

Świetna reakcja w bloku GieKSy na lewym skrzydle!

• 22:22

Andrzej Wrona i szybki atak dający wyrównanie.

• 22:21

Kwasowski najpierw kapitalnie broni, potem przełamuje zaporę postawioną przez gości! Czas bierze Andrea Anastasi.

• 21:21

Nieudana zagrywka byłego gracza GieKSy Jana Króla.

• 20:20

Kolejna nieudana zagrywka gości.

• 19:20

Zadaniowo wprowadzony na zagrywkę Drzazga zaskoczył serwisem, ale Superlak ładnie zmieścił piłkę w drugim metrze boiska.

• 18:19

Buchowski trochę oberwał po głowie, ale wszystko w porządku.

• 18:18

Remis! Buchowskie dobrze reagował w obronie, a goście dopuścili się błędu po ataku Jarosza.