3-0
(25:21, 25:16, 25:23)

Aluron CMC Warta Zawiercie: Gualberto, Muagututia, Cavanna, Malinowski, Czarnowski, Orczyk, Żurek (libero) oraz Bociek, Niemiec

GKS Katowice: Kwasowski, Buchowski, Jarosz, Nowakowski, Zniszczoł, Nowosielski, Watten (libero) oraz Szymański, Stolc

W kolejnym wyjazdowym meczu GKS Katowice mierzył się z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Zespół Grzegorza Słabego musiał sobie radzić z powodów zdrowotnych bez rozgrywającego Jana Firleja, którego zastępował Jakub Nowosielski. Po pierwszych akcjach meczu zaczęła się zarysowywać przewaga zawiercian, nieco skuteczniejszych w ataku (9:8), jednak GieKSa regularnie odrabiała straty i szukała kontaktu przez punkty Jarosza i Zniszczoła. Zaskakujący skrót z zagrywki Mateusza Malinowskiego wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 12:9, co doczekało się odpowiedzi ze strony naszego bloku. Chwilę później trener Grzegorz Słaby poprosił o drugi czas, bo serię punktową zanotował Orczyk (17:12).

Swoje punkty dołożył Zniszczoł, do tego niezłą zmianę dał Jakub Szymański, a po asie Jarosza (21:19) trener Igor Kolaković skorzystał z przerwy na żądanie. Jego drużyna doprowadziła do szczęśliwego dla siebie końca seta za sprawą uderzenia po bloku Piotra Orczyka. GKS starał się o odmianę losów meczu w drugiej partii, jednak gospodarze równie dobrze radzili sobie w nietypowych boiskowych sytuacjach, do tego mieli na zagrywce Malinowskiego. GieKSa starała się w obronie, sporo dokładał od siebie Kamil Kwasowski, jednak po stronie rywala była większa jakość siatkarska (8:4). Cztery punkty straty zwiększyły się do siedmiu po asie Czarnowskiego i nasza sytuacja stała się naprawdę trudna.

Na bezradność naszej ekipy miało zaradzić wejście Sławomira Stolca, debiutującego w barwach naszego klubu w oficjalnym meczu. W szeregach GieKSy na dobre zapanowała duża nerwowość i brak precyzji w obronie, co sprawiło, że przeciwnicy spokojnie kończyli seta na swoją korzyść. Gra punkt za punkt w końcówce nie mogła w tej sytuacji wystarczyć (25:16). Początek partii prawdy wyglądał obiecująco, choć nie byliśmy w stanie zatrzymać rozpędzonego Malinowskiego. Do tego doszły kolejne niewykorzystane akcje po przyjęciu (7:3) i trener Słaby znów musiał korzystać z przerwy. Nie brakowało w naszej grze dobrych momentów, ale miejscowi wygrywali większość długich wymian, do tego zbyt często nadziewaliśmy się na ich blok.

Lepszy okres gry został zapoczątkowany przez blok na Muagututii, a po dwóch punktach z rzędu Kwasowskiego (12:10) mogliśmy liczyć na dobry przebieg partii. Naszą serię przerwał Malinowski, ale widać było, że w szeregi GieKSy wraca radość i pewność siebie, a to przekładało się powoli na wynik. Doskoczyliśmy do rywala na punkt po błędzie Orczyka (16:15) i walczyliśmy o przełamanie mimo bardzo dobrej postawy Aluronu CMC w ofensywie. Kolejna okazja do przedłużenia meczu nadarzyła się po punktach Buchowskiego i Nowakowskiego (22:22), jednak kolejne akcje padły łupem gości, a mecz zakończyła zagrywka Jarosza w siatkę.

MVP: Maximiliano Cavanna (Aluron CMC)

• Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy raz jeszcze na mecz z Cuprum Lubin.

• MVP: Maximiliano Cavanna (Aluron CMC)

• 25:23

Jarosz zagrywa w siatkę. Koniec meczu.

• 24:23

Jeszcze gramy. Świetny Kwasowski w kontrze z drugiej linii.

• 24:22

Zagrywka Muagututii sprawiła nam sporo kłopotów, potem skuteczna kontra. Piłka meczowa.

• 23:22

Cavanna dobrze zaatakował z drugiej piłki.

• 22:22

Nowakowski i mamy remis!

• 22:21

Znowu doskakujemy do rywala! Buchowski po świetnej obronie!

• 22:20

Zawiercianie bezradni w obronie po ataku Buchowskiego.

• 22:19

Kwasowski wyraźnie przestrzelił. Bociek na podwyższenie bloku.

• 21:19

Brawa dla Kwasowskiego, atak w jego stylu.

• 21:18

Amerykanin grający w klubie z Zawiercia zbyt silny dla naszej obrony.

• 20:18

Cały czas jesteśmy "pod prądem". Zniszczoł w akcji.

• 20:17

Dobre uderzenie Muagututii z drugiej linii.

• 19:16

Poprawka Orczyka w kolejnej wymianie.

• 18:16

Orczyk chciał zahaczyć o blok, ale to mu się nie udało.

• 18:15

Buchowski zatrzymany przez potrójny blok.

• 17:15

Szybki atak Czarnowskiego.

• 16:15

Orczyk przestrzelił!

• 16:14

Doczekaliśmy się akcji z drugiej linii, co ważne, skutecznej.

• 16:13

Muagututia lepszy w kontrze. Amerykanin przez chwilę leżał na parkiecie, ale to nic groźnego.

• 15:13

Wraca radość w szeregi naszej ekipy, wynik jest do odwrócenia.

• 15:12

Na nasze szczęście Malinowski psuje serwis.

• 15:11

Malinowski powiększa przewagę. Czas dla naszej drużyny.

• 13:11

Raz jeszcze Kwasowski.

• 13:10

Malinowski przerywa nasza serię.

• 12:10

Po raz kolejny Kwasowski! Czas dla zawiercian.

• 12:9

Dłuższa akcja, w której zachowaliśmy sporo zimniej krwi. Kwasowski poprawił się w uderzeniu z lewej strony.

• 12:8

Długo czekaliśmy na skuteczny potrójny blok GieKSy.

• 12:7

Jednak była "obcierka" po naszym bloku.

• 11:7

Challenge na żądanie sędziego.

• 11:6

Pojedynczy blok na Jaroszu. Robi się naprawdę trudno.

• 10:6

Przegrywamy kolejną dłuższa wymianę.

• 9:6

Orczyk znów skutecznie z lewej strony.

• 8:6

Możemy powiedzieć głośne "uff". Szalona wymiana pełna dobrych obron, zakończona punktem Jarosza.

• 8:5

Orczyk po naszym bloku.

• 7:5

Dobre zachowanie Buchowskiego, potem Nowakowski spokojnie uderzył po prostej na środku.

• 7:3

Przyjęcie na drugą stronę i rośnie prowadzenie miejscowych. Czas dla GieKSy.

• 6:3

Zawiercianie lepsi w kontrze.

• 5:3

Prowadzimy nierówną walkę z atakujący Aluronu CMC.

• 4:3

Buchowski, który wrócił na parkiet, spisał się na medal.

• 4:2

Mateusz Malinowski zaskoczył zagrywką Wattena.

• 2:2

Jakub Jarosz pewnie z lewej strony.

• 2:1

Kwasowski zatrzymany na prawym skrzydle.

• 0:1

Kwasowski dobrze inauguruje seta.

• 25:16

Muagututia między blok i siatkę.

• 24:16

As Nowakowskiego! Dobra, kąśliwa zagrywka.

• 24:15

Niedbałe zagranie Cavanny dołem i mamy punkt blokiem.

• 24:14

Spokojny atak na pojedynczym bloku Stolca.