3-1
(25:22, 25:23, 22:25, 25:18)

Cerrad Enea Czarni Radom: Pajenk, Boruch, Protopsaltis, Vinvić, Włodarczyk, Butryn, Ruciak (libero) oraz Filip, Kędzierski, Firszt, Masłowski (libero), Grzechnik.

GKS Katowice: Zniszczoł, Firlej, Jarosz, Kohut, Szymura, Kwasowski, Watten (libero) oraz Musiał, Fijałek, Gregorowicz (libero).

Dla radomian środowy mecz rozgrywanej awansem 12. kolejki ligi był przede wszystkim okazją do świętowania wyjątkowego wydarzenia, czyli spotkaniem numer 500 Michała Ruciaka w polskiej ekstraklasie. GKS zaś szukał po raz kolejny okazji do przełamania serii porażek po tie-breakach i zamierzał udowodnić, że spotkanie z Cuprum Lubin było tylko wypadkiem przy pracy. W Radomiu musieliśmy sobie radzić bez chorego Jana Nowakowskiego, którego w podstawowej szóstce zespołu zastępował Emanuel Kohut.

W pierwszych akcjach spotkania GieKSa mocno odczuła, jaką presję potrafi wywrzeć na rywali radomska ekipa na swoim terenie. Najpierw zagrywkami raził katowiczan nasz były atakujący Karol Butryn, potem dołączył do niego Wojciech Włodarczyk. Kiedy tylko GKS miał piłkę w górze i bronił ataków rywali, był w stanie punktować i zmniejszać straty, jednak siła serwisu gospodarzy sprawiała, że mieli korzystniejszą sytuację (13:8). Należało odpowiedzieć w podobny sposób i tak też się stało: zagrywki Kwasowskiego i Szymury pomogły GieKSie w zmniejszeniu strat do dwóch punktów. Goniliśmy wynik do samego końca, jednak w najważniejszych akcjach seta objawił się kunszt rozgrywającego Dejana Vincica, dzięki któremu radomianie bez większych nerwów wygrali seta do 22.

Kolejny set rozpoczął się już dużo lepiej. Dzięki presji w polu serwisowym i dobrej postawie skrzydłowych w ofensywie GKS zdołał wyjść na nieznaczne prowadzenie (10:11). Wprowadzony od początku partii duet Maciej Fijałek-Wiktor Musiał wniósł w poczynania drużyny potrzebny spokój, co przełożyło się na lepszą skuteczność w akcjach ze środka i konsekwencję w grze. Po akcji pełnej szalonych obron, zakończonej pewnym blok-autem Rafał Szymury, a następnie świetnej zagrywce Emanuela Kohuta prowadziliśmy 20:18, ale wystarczyła chwila, by gospodarze wyrównali wynik i stało się jasne, że kolejne wymiany będą wyjątkowo ważne. Po ataku Szymury z drugiej linii mieliśmy piłkę setową, ale sytuacja zmieniła się diametralnie, gdy okazało się, że doszło do błędu dotknięcia siatki i to Czarni byli bliżej wygranej. Gospodarze przypieczętowali sukces asem Athanasiosa Protopsaltisa.

W kolejnej partii katowiczanie, podrażnieni przebiegiem ostatnich akcji wcześniejszej części meczu, skorzystali z dekoncentracji po stronie rywali i błędów, które dały nam prowadzenie 8:4. Doskonała postawa w obronie i skuteczność Wiktora Musiała dawały nam kolejne punkty. Rywale zaczęli odbudowywać swoją grę przy serii zagrywek Karola Butryna (11:13). GKS mimo niezłej postawy i zmuszania rywala do rozgrywania długich wymian musiał do końca mieć się na baczności i uważać na zrywy rywali. Ostatecznie zespół Dariusza Daszkiewicza zdołał wygrać partię do 22 i przedłużyć spotkanie, a najważniejsze dla GieKSy było to, że wygraną wypracowała cała drużyną swoją cierpliwością i wytrzymałością na trudy meczu.

Wygrany set pobudził nasz zespół na tyle, by kontynuować solidne punktowanie w secie prawdy (7:7). Seria punkt za punkt została przerwana po tym, jak przestaliśmy kończyć akcję z piłki po przyjęciu, a coraz sprytniej zdobywał kolejne „oczka” Karol Butryn. To właśnie po jego punktowym serwisie (12:9) Dariusz Daszkiewicz musiał wzywać zespół na przerwę. Przewaga, jaką wypracowali sobie siatkarze Roberta Prygla dzięki wykorzystaniu naszego słabszego momentu, nie malała mimo starań gości. Radomianie byli wyraźniej skuteczniejsi w grze blokiem, do tego częściej rozstrzygali długie wymianie na swoją korzyść. Ostatni punkt spotkania zdobył Bartłomiej Grzechnik.

• 24:17

Dwa dotknięcia piłki Kohuta z rzędu przy walce na siatce.

• 23:17

Radomianie odpuścili blokiem Szymurę, potem wyżył się na naszym bloku Filip.

• 22:17

Niestety, blok na Szymurze.

• 21:17

Potrójny blok nie zatrzymał Michała Filipa.

• 20:17

Tak jest! Zniszczoł trafia serwisem w linię!

• 20:15

Szymon Gregorowicz, który pojawił się w obronie, zdjął piłkę z ręki Kwasowskiemu.

• 19:15

Popisowe rozegranie Firleja do Szymury.

• 19:14

Zagrywka Pajenka zrobiła nam sporo krzywdy. Czas numer dwa dla GieKSy.

• 18:14

Pomyłka Jarosza w polu zagrywki.

• 17:13

Kolejna długa wymiana pada łupem oponentów.

• 16:13

Tak, to był blok-aut.

• Kwasowski dostał wysoką piłkę, którą dobrze obił oburącz o blok. Ale... sprawdzamy.

• 16:12

Vincić robi swoje przy siatce.

• 15:12

Jarosz pewnie po rękach.

• Firlej i Jarosz znowu na boisku. Czy odwrócą wynik seta?

• 15:11

Moment nieuwagi przy rozegraniu na środek kosztował nas punkt.

• 14:11

Protopsalits potężnie huknął w ręce bloku GieKSy.

• 13:11

Szymura zawisnął w locie, poczekał na blok i wykonał siatkarską egzekucję.

• 13:10

Kamery wykazały, że był blok po uderzeniu Włodarczyka.

• 12:10

Wraca do punktowania Wiktor Musiał.

• Przerwa dla GieKSy.

• 12:9

Butryn zagrywa asa. Było miło...

• 11:9

Butryn nie zwykł się mylić w takich sytuacjach.

• 10:9

Mocny potrójny blok GieKSy zakończył długą wymianę.

• 10:8

Alen Pajenk odpowiada na wcześniejsza kombinację GKS-u.

• 9:7

Bez punktu po akcji Szymury. Wideoweryfikacja zmienia decyzję sędziego.

• 9:7

Jeszcze raz nie korzystamy z dogrania do prawego skrzydła, karci nas za nieskuteczność Butryn.

• 8:7

Dobrze broniliśmy za polem gry, jednak to Butryn kończy akcję.

• 6:7

Rywal dotyka siatki.

• 6:6

W podobny sposób atakuje Karol Butryn.

• 5:6

Rafał Szymura lubi efektowne uderzenie, po których piłką ląduje hen, daleko.

• 5:5

Butryn poprawił pozycję w locie do piłki i trafił między naszych blokujących.

• 4:5

Kohut pewnie ze środka.

• 4:4

Dobra akcja GieKSy, ale tego uderzenia Włodarczyka nie dało się utrzymać w grze.

• 3:4

Kolejny blok-aut Wiktora Musiała.

• 2:3

Dla porządku dodajmy, że Damiana Borucha w szóstce rywala zmienił Bartłomiej Grzechnik.

• 2:2

Vincić obronił, Butryn poprawił się w kolejnej akcji.

• 1:2

Pomyłka Butryna, piłka wyraźnie w aut.

• 1:1

Odpowiadamy ze środka.

• 1:0

Protopsaltis otwiera swoim punktem seta numer cztery.

• 22:25

Kwasowski kończy seta na nasza korzyść!

• 22:24

Blok Czarnych po gorszym przyjęciu GieKSy.

• 21:24

Szymura z zagrywki w sieć.

• 20:24

Wykorzystany moment zawahania rywala po przyjęciu. Piłka setowa po punkcie Kohuta.

• 20:23

Autowy atak Filipa.

• 20:22

Nie było błędu rywala, przegraliśmy poprzednią akcję, ale potem nastąpił rewanż ze strony Szymury.

• Przegrywamy kolejną dłuższa wymianę, znów egzekutorem Filip. Sprawdzamy dotknięcie siatki.

• 19:21

Włodarczyk po prawej stronie. Do dwóch razy sztuka.

• 18:21

Kędzierski w siatkę zagrywką.

• 18:20

Michał Filip mieści się obok bloku i po skosie.

• 17:20

Pajenk w aut.

• 17:19

Kwasowski musiał przejąć rozegranie na chwilę, bez efektu. Trzecie nasze uderzenie ląduje w siatce.

• 16:19

Kędzierski do Pajenka, pewny atak skierowany w prawą stronę.

• 15:19

Świetnie postawiony blok na Michale Filipie!

• 15:18

Najdłuższa wymiana meczu jak dotąd. Zakończona punktem Butryna.

• 14:18

Jeszcze jedna dobra akcja Kamila Kwasowskiego.