Sparing

GKS Katowice

3-1
(21:25, 25:19, 26:24, 25:22)

Szachtior Soligorsk

GKS Katowice: Komenda, Kapelus, Kohut, Butryn, Sobański, Pietraszko, Stańczak (libero) oraz Witczak, Fijałek, Kalembka, Stelmach, Krulicki, Mariański (libero)

Szachtior Soligorsk: Gerymikin, Radziuk, Protasiewia, Zygmunt, Kimelewski, Szmai, Budziuchin (libero) oraz Bondar, Martywow, Wiecki, Pryszmani

Siatkarze GKS-u Katowice mają za sobą kolejny sprawdzian przed startem PlusLigi. Po zwycięskim turnieju Beskidy 2017 oraz grach treningowych z BBTS-em Bielsko-Biała i MKS-em Będzin, tym razem formę zespołu Piotra Gruszki sprawdził białoruski Szachtior Soligorsk.

W pierwszej partii lepsi okazali się goście, którzy mieli niewielką przewagę w ilości punktowych bloków oraz w skuteczności ataku. Role odwróciły się w drugiej odsłonie, głównie za sprawą dobrych zagrywek katowiczan. Trzy punktowe serwisy posłał Emanuel Kohut, a jeden dołożył Paweł Pietraszko. Trójkolorowi lepiej zaprezentowali się także w ataku i doprowadzili do wyrównania.

Zdecydowanie największe emocje przyniósł trzeci set. W jego trakcie obie drużyny zmieniały się na prowadzeniu, a w końcówce to Szachtior miał kilkupunktową przewagę. W końcówce nasi siatkarze zagrali jednak świetnie blokiem, którym zdobyli dwa decydujące punkty. W czwartej partii katowiczanie podtrzymali agresywność w polu serwisowym oraz przeważali na siatce i ostatecznie pokonali mistrza Białorusi 3:1.

Już w najbliższy weekend naszą drużynę czeka kolejny sprawdzian. W Warszawie GieKSa weźmie udział w Memoriale Zdzisława Ambroziaka. Pierwszym rywalem zespołu Piotra Gruszki będzie Indykpol AZS Olsztyn.

  • Zapraszamy na transmisję live z meczu sparingowego z Szachtiorem Soligorsk.

Oficjalny Partner Klubu
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Partnerzy