3-0
(25:17, 25:21, 25:19)

Projekt Warszawa: Tillie, Klapwijk, Wrona, Nowakowski, Szalpuk, Firlej, Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk, Weber.

GKS Katowice: Rousseaux, Jarosz, Adamczyk, Kania, Seganow, Quiroga, Mariański (libero) oraz Mielczarek, Nowosielski, Domagała, Hain.

Siatkarski rok 2022 kończyliśmy wyjazdowym meczem z Projektem Warszawa, z którym na naszym terenie wygraliśmu 3:1. W składzie meczowym GieKSy zabrakło dochodzącego do pełni zdrowia Jakuba Szymańskiego, poza tym sprawy rodzinnie nie pozwoliły na udział w meczu Jakubowi Lewandowskiemu. Do składu wrócił za to przyjmujący Gonzalo Quiroga.

Nie zaczęliśmy tego meczu dobrze, po dwóch blokach gospodarzy prowadzili oni 5:2, jednak chwilę później po asie Gonzalo Quirogi doprowadziliśmy do remisu i otrząsnęliśmy się po pierwszych nieudanych akcjach. Dobry fragment gry GKS-u przerwała seria niedokładnych przyjęć i niewykorzystanych ataków, po której przegrywaliśmy 8:11 i o czas musiał prosić Grzegorz Słaby. Sprawy w swoje ręce wziął kapitan Jakub Jarosz, do tego miejscowi utrzymywali nas w grze po swoich autowych uderzeniach w ataku. Nasze problemy na lewym skrzydle dawały się coraz bardziej we znaki, dlatego konieczna okazała się zmiana Wiktora Mielczarka za Tomasa Rousseaux, a także wejście Nowosielskiego i Domagały. Nie pomogło to jednak w przerwaniu marszu Projektu po pierwszego seta. Gospodarze zdobyli sporo punktów blokiem, a decydujące punkty padły po bloku Klapwijka i asie Tilliego (25:17)

Pozostało jak najlepsze wejście w drugiego seta, w czym pomogły nam dobre serwisy Seganowa i punkty Rousseaux (4:4). Mecz nieco stracił tempo przez serie nieudanych zagrywek po obu stronach, ale najważniejsze było to, że rzetelna gra dawała nam prowadzenie 9:8. Jednak po błyskawicznej kontrze Wrony po obronie akcji Rousseaux i bloku na Quirodze (14:12) trener Grzegorz Słaby znów musiał prosić o czas, bo oponenci znów zaczęli korzystać ze swoich najmocniejszych broni tego wieczoru. Przewaga rywali urosła do czterech oczek po niewykorzystanej akcji Piotra Haina i kontrze Nielsa Klapwijka, na którego nie mieliśmy sposobu. Nie poddawaliśmy się mimo wymagającej sytuacji i po kapitalnej zagrywce Damiana Domagały traciliśmy do miejscowych tylko dwa „oczka” (21:19). Niestety w kluczowych wymianach partii gracze GKS-u posyłali ataki w aut, a punkt dla Projektu zapewnił Artur Szalpuk (25:21).

W szóstce GieKSy od początku trzeciej partii zagrali Wiktor Mielczarek i Piotr Hain. Gracze z Warszawy postawili na ataki przez środek siatki, natomiast GKS poprawił celność swojego serwisu i liczył na potknięcia rywala dające okazję do punktowej odpowiedzi. Wystarczyły jednak dwa błędy GKS-u z rzędu, by stołeczna ekipa zaczęła znów dominować na parkiecie i musiał reagować na to trener Słaby. To pomogło, bo dwa bloki z rzędu zanotował Marcin Kania (9:9). Kiedy wydawało się, że może być tylko lepiej, oręże z rąk wytrącił nam as Webera i blok na Rousseaux (14:11). Impulsem do zmiany było wejście na rozegranie Jakuba Nowosielskiego, przy którym zdołaliśmy odrobić cześć strat i zaktywizować się w ofensywie. I tym razem warszawianie byli w stanie zbudować sobie przewagę po akcjach Kevina Tilliego i naszych błędach (22:16). Spotkanie zakończyło się po ataku Artura Szalpuka na 25:19.

MVP: Artur Szalpuk (Projekt)

• 25:19

Artur Szalpuk kończy mecz.

• 24:19

Jeszcze walczymy, Rousseaux z pierwszej piłki po złym przyjęciu rywali.

• 24:18

Druga próba Rousseaux w ataku okazała się udana.

• 24:17

Piłka meczowa po ataku Nowakowskiego.

• 23:16

W aut atakuje Marcin Kania. Mecz zbliża się niestety do końca.

• 22:16

Jarosz blokowany przez Szalpuka, potem as Tilliego.

• 20:16

Długa walka zakończona atakiem Webera na pojedynczym bloku.

• 18:16

Było tak blisko... Mielczarek pudłuje z szóstej strefy w akcji, gdzie wszystko było po naszej stronie.

• 17:16

Utrzymujemy kontakt, dobry blok-aut Mielczarka.

• 16:15

Ależ blok GieKSy na prawym skrzydle Projektu!

• 16:14

Weber po rękach Mielczarka w bloku.

• 15:14

Wprowadzony na parkiet Nowosielski oszukał blok rywal i Mielczarek łatwo zdobył punkt.

• 15:12

Artur Szalpuk i kolejny błyskawiczny punkt przyjmującego.

• 14:12

Błąd Niemca na zagrywce.

• 14:11

Blokowany Rousseaux na prawej stronie. Znowu dajemy się sprowadzić do parteru.

• 13:11

Punktowa zagrywka Linusa Webera wprowadzonego z kwadratu rezerw na boisko.

• 12:11

Wciąż punkt za punkt, teraz uderzał celnie Klapwijk.

• 10:10

Utrzymujemy niezłą skuteczność w akcji po przyjęciu.

• 9:9

Blok Marcina Kani i mamy remis!

• 9:8

Wykorzystaliśmy szansę w bloku, Seganow z Kanią zatrzymują rywali.

• 9:6

Nieudana obrona Rousseaux po akcji rywali. Rośnie prowadzenie oponentów, reaguje przerwą Grzegorz Słaby.

• 8:6

Autowy atak Marcina Kani.

• 7:6

Było dotknięcie siatki po stronie GKS-u.

• 7:6

Blokowany Szalpuk, ale sędziowie dopatrzyli się naszego błędu.

• 5:5

Mielczarek nie trafił z atakiem po ciasnym skosie.

• 4:5

Kolejny atak środkiem gospodarzy.

• 3:5

Mielczarek odważnie na potrójnym bloku.

• 3:4

Niezła zagrywka po naszej stronie, ale przebija się Wrona.

• 2:3

Hain wyczuł intencje Wrony, ale nie był w stanie go zastopować.

• 1:3

Efektowny blok Piotra Haina!

• 1:2

Błąd piłki niesionej po stronie rywali.

• 1:1

Mielczarek i Hain pod początku seta w szóstce GieKSy za Quirogę i Adamczyka..

• 0:1

Kończy Jakub Jarosz na starcie partii nr 3.

• 25:21

Seta kończy Szalpuk.

• 24:21

Jeszcze gramy. Jarosz przedłuża seta.

• 24:20

Kolejna niewykorzystana okazja się zemściła. Quiroga w aut po długiej walce obu drużyn.