1-3
(21:25, 25:20, 22:25, 19:25)

BBTS Bielsko-Biała: Gergye, Gil, Hunek, Woch, Urbanowicz, Hanes, Teklak (libero) oraz Siek.

GKS Katowice: Hain, Szymański, Jarosz, Kania, Seganow, Rousseaux, Mariański (libero) oraz Mielczarek, Adamczyk, Domagała, Ogórek (libero).

W meczu 9. kolejki ligi mierzyliśmy się na wyjeździe z BBTS-em Bielsko-Biała okupującym ostatnie miejsce w tabeli PlusLigi. Celem było zwycięstwo i utrzymanie dobrej passy po zwycięstwie 3:0 z Cuprum Lubin.

W pierwszych akcjach meczu prowadziliśmy dzięki skuteczności Jakuba Jarosza w kontrze i dobrej grze blok-obrona, która rodziła spokojne rozegrania Seganowa do pewnie punktujących kolegów z zespołu. Naszą passę przerwały dwie trudne zagrywki Jake'a Hanesa (9:7), po których musieliśmy gonić wynik i szukać break pointów. Wróciliśmy na prowadzenie po blokach Jarosza i Kani, ale wciąż musieliśmy uważać na skutecznego i skocznego atakującego bielszczan, który gwarantował im punkty. Po bloku Piotra Haina nasze prowadzenie wzrosło do czterech punktów, ale gospodarze nie składali broni i zmusili nas po asie Rolanda Gergyego do skorzystania z przerwy. Nie było łatwo utrzymać przewagę, zwłaszcza przez niewymuszone błędy w ataku i ambitne akcje BBTS-u, ale sprawy w swoje ręce wziął nasz kapitan, który zakończył partię dwoma asami serwisowymi z rzędu (21:25).

Druga partia to początkowo stan remisowy za sprawą kapitalnej postawy amerykańskiego atakującego gospodarzy, na którego wciąż szukaliśmy sposobu. Po dwóch nieudanych atakach GKS-u ze środka bielszczanie prowadzili 7:5, na szczęście po ofensywnym zrywie Szymańskiego i dobrym ataku Rousseaux z drugiej piłki zdołaliśmy nieco opanować nerwową sytuację. Trwała punktowa pogoń GieKSy za rywalem, który korzystał z dobrej passy w ataku po własnym przyjęciu (14:12, 18:17) i nie pozwalał nam na serię kolejnych „oczek”. Po asie Jake'a Hanesa na 20:17 zaczęło robić się nerwowo, bo wciąż nie byliśmy w stanie przełamać solidnego rywala. Ostatecznie dobrze zagrywający BBTS wygrał drugą partię 25:20 i doprowadził do remisu w setach.

Pozostało nam podnieść poziom gry i wejść dobrze w trzeciego seta mimo wyraźnie morale rywali po wygranej partii. Niestety po trzech punktowych blokach BBTS-u i asie Wocha przegrywaliśmy 7:10 i do tego nie wykorzystywaliśmy okazji po skutecznych obronach, co nie pozwalało nam na poprawę wyniku. Przez długi czas oponenci utrzymywali dystans trzech punktów i wykorzystywali swoje szanse w ataku, natomiast GKS szukał przełamania mimo wyraźnie słabszej postawy niż w ostatnim meczu z Cuprum. Po autowym ataku Szymańskiego BBTS prowadził 16:13 i Grzegorz Słaby musiał zareagować przerwą na seta wymykającego się z rąk. Pomogło, bo wyrównaliśmy wynik po dwóch punktach Marcina Kani z rzędu i zaczynaliśmy nabierać wiatru w żagle.

W najważniejszych wymianach trzeciej części gry ważnym momentem był punkt Rousseaux na pojedynczym bloku i zakończona blok-autem kontra Jarosza po obronie Ogórka, a następnie punktowy serwis naszego kapitana (19:22). Dopełniliśmy formalności dzięki pewnej ręce Jarosza i błędzie Hanesa, który wpadł w siatkę, przebijając piłkę na naszą stronę. Tym samym wygraliśmy partię do 22.

W czwartym secie obu ekipom brakowało celnej zagrywki, a siła ataku była oparta na atakujących (5:5). Przełamanie dały blok Adamczyka i widowskowy punkt Rousseaux z drugiej linii, po których łatwiej prowadziło nam się skuteczną grę. Dzięki spokojnej dystrybucji piłek w ataku i solidnej grze w ofensywie doprowadziliśmy do korzystnego wyniku 15:12, a prym wiedli Szymański i Rousseaux. Po udanym serwisie Seganowa prowadziliśmy zasłużenie czterema punktami i stanęliśmy przed szansą na kompletu punktów, tym bardziej, że coraz częściej Jake Hanes przegrywał z naszym blokiem. Po dwóch asach serwisowych Szymańskiego stało się jasne, że wygrana będzie nasza, a dzieła dopełnił autowy serwis Sieka (19:25).

MVP: Jakub Jarosz (GKS)

Już w sobotę 19 listopada o godzinie 20:30 zagramy w hali OS Szopienice z PGE Skrą Bełchatów. Zapraszamy na mecz, stwórzmy razem niezapomniane widowisko! W sprzedaży są już bilety na to wydarzenie – internetowo na stronie bilety.gks.katowice.eu, a stacjonarnie w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej (Katowice, Rynek 13), które otwarte jest od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 - 17.00 i w niedziele w godz. 9.00 - 13.00.