(25:19, 25:17, 25:16)

Cuprum Lubin

GKS Katowice: Szymański, Jarosz, Hain, Rousseaux, Seganow, Kania, Mariański (libero)

Cuprum Lubin: Pietraszko, Berger, Ziobrowski, Kubicki, M'Baye, Kowalow, Szymura (libero), Sas (libero) oraz Kapica, Pająk, Czerny, Ferens..

W ramach 8. kolejki PlusLigi podejmowaliśmy Cuprum Lubin, licząc na kolejne zwycięstwo we własnej hali i dopisanie punktów do tabeli. W ostatnim ligowym starciu w naszej hali z Cuprum padł wynik 3:2 dla GieKSy. Poza kadrą meczową pozostawał środkowy Jakub Lewandowski. W porównaniu do szóstki, która zagrała na wyjeździe w Zawierciu, nastąpiła zmiana na środku siatki, gdzie miejsce Sebastiana Adamczyka zajął Piotr Hain.

Początkowo graliśmy punkt za punkt i nie pozwalaliśmy rywalowi na realizowanie swojego planu gry poprzez czujny blok. Obie ekipy miały problem z regularnym i skutecznym serwisem (8:7). Goście objęli prowadzenie po bloku na Tomasie Rousseaux, byliśmy w stanie szybko odpowiedzieć zatrzymaniem Ilji Kowalowa i doprowadzeniem do remisu po 11. Oba zespoły broniły i atakowały na zbliżonym poziomie, dlatego żadna ze stron nie była w stanie wypracować większej przewagi. Dopiero po serii serwisów Szymańskiego GKS wykorzystał potknięcia rywala w przyjęciu i prowadził 17:14 po spokojnej realizacji swojej gry. Kontynuowaliśmy swój dobry moment w secie do stanu 21:16, kiedy przydarzyły nam się dwa nieudane zagrania i niewykorzystane okazje w ofensywie, co skłoniło trenera Słabego do skorzystania zapobiegawczo z przerwy. Był to ostatni taki moment, spokojnie zamknęliśmy seta wynikiem 25:19 po zagraniu z drugiej piłki Seganowa i bloku Szymańskiego.

Nasza passa trwała po zmianie stron, czego dowodem był efektowny blok Kani i Jarosza na 4:2 dla GieKSy. Lubinianie szukali wyjścia z impasu zmianami w szóstce, ale wciąż brakowało im skuteczności na prawym skrzydle, a GKS bezlitośnie wykorzystywał błędy Cuprum (10:6), w czym duża zasługę miała cierpliwość i rzetelność naszych siatkarzy w każdym elemencie. Choć goście bronili momentami niemal wszystko, przełamywaliśmy ich obronę, a skutecznością wykazywali się nasi obaj przyjmujący. Po ataku M'Baye w siatkę prowadziliśmy 15:9, co zmusiło trenera Ruska do skorzystania z przerwy, ale gra GieKSy nadal wyglądała okazale i nic nie zapowiadało odmiany sytuacji. Punktowaliśmy blokiem, wykorzystywaliśmy piłki oddane przez rywali po obronach i wygraliśmy drugiego seta aż 25:17. Rywale obronili trzy piłki setowe i dali z siebie sto procent w obronie, ale skapitulowali po akcji z drugiej linii Rousseaux.

Trzeciego seta znów graliśmy punkt za punkt, ale zarysowała się wyraźna przewaga GKS-u w bloku i skuteczności ataku po przyjęciu. Po stronie lubinian wynik trzymał się na skuteczności Remigiusza Kapicy (5:5, 8:7), poza tym obie drużyny znów miały problem ze swoją zagrywką. Wypracowaliśmy dwa punkty przewagi po bloku Seganowa na 13:11, co pozwoliło nam na nabranie wiatru w żagle. Goście nie pomagali sobie w tym meczu serwisem, a siatkarze GKS-u wygrywali rywalizację przy siatce i prowadzili już 19:14 po kolejnym bloku Rousseaux na Kapicy. Katowiczanie niesieni dopingiem kibiców w dobrym stylu dokończyli spotkanie na swoją korzyść i zainkasowali zasłużone trzy punkty po miękkim ataku Marcina Kani i ataku Rousseuax z szóstej strefy!

MVP: Tomas Rousseaux (GKS)

Już w sobotę 19 listopada o godzinie 20:30 gramy w hali OS Szopienice z PGE Skrą Bełchatów. Zapraszamy na mecz! W sprzedaży są już bilety na to wydarzenie – internetowo na stronie bilety.gks.katowice.eu, a stacjonarnie w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej (Katowice, Rynek 13), które otwarte jest od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 - 17.00 i w niedziele w godz. 9.00 - 13.00.

• 25:16

Rousseaux z drugiej linii, mamy TRZY punkty!

• 24:16

Marcin Kania miękko w pole i piłka meczowa!

• 23:16

Marcin Kania i wykorzystujemy niepewność po stronie lubinian.

• 22:16

Pająk przekracza linię przy zagrywce.

• 21:16

Jeszcze walczą goście, Ferens znajduje lukę w naszym bloku.

• 21:15

Idziemy po trzy punkty. Tomas Rousseaux po bloku.

• 20:14

As Jakuba Jarosza!

• 19:14

Kolejny pojedynczy blok Rousseaux na Kapicy!

• 18:14

Goście protestują, ale punkt będzie po naszej stronie po autowym przebiciu piłki przez Pająka.

• 17:14

Wzorowy atak po skosie autorstwa Jakuba Jarosza.

• 16:14

Ciężar gry w ataku bierze na siebie Berger.

• 16:13

Nie pomagają sobie goście serwisem w tym meczu.

• 15:12

Kolejny kapitalny blok po naszej stronie! Czas dla trenera Ruska i jego ekipy.

• 14:12

Marcin Kania nie do zastopowania przez blok Cuprum.

• 13:12

Czego nie skończył M'Baye na środku, wykończył Berger na skrzydle.

• 13:11

Berger zerwał atak, dwa punkty przewagi GieKSy.

• 11:11

Jarosz nie zdołał odbić piłki zmierzającej po blok-aucie w pole.

• 11:10

Blok Seganowa na lewej stronie!

• 10:10

Kolejne dobre zagranie Pająka do Kapicy.

• 10:9

Berger nie był w stanie wybronić uderzenia Jarosza.

• 9:8

Jarosz nie do zatrzymania przez blok Cuprum.

• 8:8

Kończy z drugiej linii Grzegorz Pająk.

• 7:7

Trudna zagrywka Kapicy, kontra Pietraszki i remis.

• 7:5

Sprawdzamy serwis Szymańskiego... To był as!

• 5:5

Kapica wysoko po naszym bloku.

• 4:4

Dobrze trzymaliśmy blok, ale Kapica nie pozwolił Szymańskiemu na obronę.

• 4:3

Siatkarska egzekucja w wykonaniu Piotra Haina.

• 3:3

Ferens ociera piłkę o nasz blok.

• 3:2

Pojedynczy blok Rousseaux na Kapicy atakującym z głębi pola!