3-0
(28:26, 25:19, 25:21)

Indykpol AZS Olsztyn: Karlitzek, Butryn, Poręba, Averill, Lipiński, Tuaniga, Ciunajtis (libero) oraz Szymendera, Jakubiszak.

GKS Katowice: Seganow, Jarosz, Quiroga, Hain, Szymański, Kania, Mariański (libero) oraz Domagała, Rousseaux, Mielczarek, Lewandowski, Nowosielski.

W wyjazdowym meczu 3. kolejki PlusLigi mierzyliśmy się z Indykpolem AZS-em Olsztyn, który wciąż szukał pierwszych punktów w nowym sezonie PlusLigi. Spotkanie zaczęliśmy od skutecznych prób przyjmujących, dzięki którym prowadziliśmy 5:2, do tego wygraliśmy w krótkim odstępie czasu dwie wideoweryfikacje. Ale gospodarze gonili skutecznie wynik, wykazując się zwłaszcza w polu zagrywki i nie pozwalali nam na dekoncentrację. Po skutecznej próbie Quirogi i bloku na Averillu prowadzącym do wygranej wymiany prowadziliśmy 12:9, co zmusiło trenera Javiera Webera do skorzystania z czasu. Argetyńczyki chwilę później znów wzywał swój zespół, tym razem po bloku Piotra Haina na Karolu Butrynie (13:18). Olsztynianie mogli liczyć na swoje prawe skrzydło, ale to GKS zdobywał więcej punktów zagrywką i blokiem, a po asie Jarosza było już 21:15 dla naszej ekipy.

Wtedy AZS zaczął odrabiać straty. Po bloku na naszym kapitanie, który sprawił , że prowadziliśmy tylko trzema „oczkami”, konieczna była przerwa dla ekipy trenera Słabego. Karol Butryn swoimi zagrywkami sprawił, że zrobiło się gorąco (23:23), sporo krwi nam napsuł także Kamil Szymendera. Ostatecznie po wielkich nerwach i przytomnym zagraniu o blok Quirogi zagraliśmy na przewagi, która zakończyła się wygraną miejscowych po asie Karlitzka (28:26). Po tym secie pozostało uczucie niewykorzystanej szansy, natomiast na start drugiego seta nie daliśmy się stłamsić i byliśmy w stanie utrzymywać równy wynik po punktach przyjmujących (4:5). Olsztynianie utrzymywali wysoki poziom zagrywania piłki zza 9. metra, co nie ułatwiało nam ataku po przyjęciu. Po naszej stronie najlepiej w tym elemencie spisywał się Jarosz (11:11). Gdy na zagrywce pojawił się po raz kolejny Butryn, GieKSa znów miała olbrzymie problemy z ofensywą.

Nasz były gracz właściwie w pojedynkę wypracował czteropunktowe prowadzenie olsztynian (18:14) i zmuszał nas do kapitulacji w obronie. Ważny sygnał do odrabiania strat dał swoim wejście Tomas Rousseaux, ale było za późno na odwrócenie sytuacji. Olsztynianie wygrali drugiego seta do 19, a nam została walka o przedłużenie spotkania.

Trzeciego seta w szóstce GieKSy zaczęli Jakub Lewandowski i Damian Domagała. Zaczęliśmy bardzo źle, bo od pięciu asów serwisowych z rzędu Karlitzka. Dopiero przy stanie 6:0 byliśmy w stanie „zdjąć” Niemca z pola zagrywki i wrócić do punktowania po serii zmian w szóstce. Dzięki wysiłkom Rousseaux i Domagały wynik nie wyglądał już tak, jak na starcie partii (10:7), ale wciąż nie było wielu powodów do radości. Pojawiła się nadzieja po domniemanym błędzie Poręby z drugiej piłki, ale wideoweryfikacja na korzyść olsztynian sprawiła, ze przegrywaliśmy 11:15. Wynik zaczął nam uciekać po bloku na Domagale, potem olsztyński zespół lepiej się bronił i był w stanie to wykorzystać zarówno w ataku, jak i bloku na swoją korzyść aż do końca spotkania. Spotkanie zakończył Mateusz Poręba (25:21).

MVP: Karol Butryn (Indykpol AZS)

16 października o godzinie 17:30 gramy w hali OS Szopienice z VC Barkomem Każany Lwów, a 19 października o 17:30 z Cerrad Enea Czarnymi Radom. W sprzedaży są już bilety na oba wydarzenia, a także pakiety biletów! Przygotowaliśmy także specjalną ofertę dla obywateli Ukrainy. Szczegóły na naszej stronie.

• 25:21

Mateusz Poręba kończy mecz.

• 24:21

Jeszcze zagrywamy asa. Czas dla olsztynian.

• 24:20

Przedłużamy mecz, Nowosielski przebija po niedokładnym zagraniu rywala.

• 24:19

Piłka meczowa po ataku Lipińskiego.

• 23:19

Teraz pewnie poszliśmy przez prawe skrzydło.

• 23:18

Nie złapiemy kontaktu, dobra wymiana, ale zakończona blokiem na Domagale.

• 22:18

Domagała po bloku po przyjęciu zagrywki Mielczarka na drugą stronę.