3-1
(25:19, 20:25, 25:19, 25:21)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Rejno, Toniutti, Śliwka, Semeniuk, Smith, Zatorski (libero) oraz Staszewski, Banach (libero), Prokopczuk, Kluth

GKS Katowice: Szymański, Zniszczoł, Jarosz, Firlej, Kohut, Kwasowski, Ogórek (libero) oraz Nowosielski, Stolc, Nowakowski, Musiał, Buchowski, Watten (libero)

Pierwotnie siatkarska GieKSa miała grać w Nysie z miejscową Stalą, jednak z racji przerwania przez nysan treningów z powodu zagrożenia zakażenia koronawirusem zdecydowano sie na zmianę sparingpartnera i miejsca rozgrywania starcia na Kędzierzyn-Koźle. W swoim pierwszym sparingu przed sezonem 2020/2021 PlusLigi siatkarze GKS-u Katowice zdołali wygrać jednego seta z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, jednym z najsilniejszych klubów ligi mistrzów świata. Mecz służył przede wszystkim wejściu w meczowy okres przygotowań do sezonu i wprowadzeniu do gry wszystkich dostępnych zawodników. W przekroju całego meczu gracze trenera Nikoli Grbicia, grający niemal przez cały mecz jedną szóstką, byli wyraźnie lepsi od GKS-u w elementach bloku, przyjęcia i zagrywki. Najlepiej punktującym siatkarzem GieKSy był Jakub Jarosz (10 pkt), który zakończył zwycięską drugą partię dwoma asami serwisowymi z rzędu.

Mecz z Grupą Azoty ZAKSĄ był także ważnym przetarciem przed finałami plażowego turnieju PreZero Grand Prix w Gdańsku (8-9 lipca br.), w którego ćwierćfinale GKS miał podejmować MKS Będzin.