3-0
(25:13, 25:23, 25:19)

Asseco Resovia Rzeszów: Butryn, Tammemaa, Cebulj, Drzyzga, Buszek, Hain, Potera (libero) oraz Jendryk, Domagała.

GKS Katowice: Jarosz, Kwasowski, Szymański, Firlej, Nowakowski, Zniszczoł, Watten (libero) oraz Nowosielski, Musiał, Buchowski, Ogórek (libero), Kohut.

GKS Katowice czekało trudne zadanie w Rzeszowie, czyli starcie z zaliczaną do topu PlusLigi Asseco Resovią. W pierwszym meczu sezonu między tymi ekipami, rozgrywanym w Katowicach, padł wynik 3:2 dla rzeszowian. W składzie GKS-u na to spotkanie zabrakło środkowego Kamila Drzazgi, którego z gry wykluczył uraz kolana; wrócił za to przyjmujący Adrian Buchowski.

Nasi rywali byli w stanie wypracować pierwszą przewagę w meczu, korzystając z dobrej postawy w obronie i zdecydowania na siatce (6:3), co rzutowało z kolei na inne elementy. Odpowiadaliśmy akcjami Kamila Kwasowskiego, jednak przewaga rzeszowian w ofensywie była na ten moment bezdyskusyjna, a główny udział w tym miał nasz były atakujący Karol Butryn. Set przebiegał zdecydowanie po myśli miejscowych, którzy za sprawą kapitalnych serwisów Klemena Cebulja wygrali partię do trzynastu. Ozdobą seta byłą wymiana na 20:11, w której GKS pokazał klasę w obronie, jednak zakończył ją nieudany atak.

Kolejną część spotkania rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla naszego klubu (3:4), choć podkarpacki zespół świetnie bronił i nie pozwalał nam na zbyt wiele. Staraliśmy się korzystać jak najczęściej z bezpańskich piłek i zaskakiwać w polu zagrywki, do tego doszły dobre reakcje w obronie. Cieszyło przełamanie Jarosza i zmiana, jaką dał Nowosielskie, z drugiej strony wciąż groźny był Butryn (11:11). Po widowiskowych akcjach naszych przyjmujących można było mieć nadzieję na dobry wynik (14:18), a jednocześnie trzeba było mieć się na baczności, bo gracze Resovii nie marnowali okazji na łatwe punkty. Po bloku Cebulja na Jaroszu doszło do remisu po 19 i stało się jasne, że walka o remis w setach będzie szalenie trudna. Ostatecznie po zagrywce Buchowskiego w siatkę przegraliśmy 25:23 i nie wykorzystaliśmy olbrzymiego wysiłku w defensywie całej drużyny.

Na trzeciego seta w podstawowym składzie wyszli Buchowski i Musiał, by poprawić słabszą postawę GieKSy w ataku ze skrzydeł. Pozostali zmiennicy, którzy weszli wcześniej na parkiet, dawali z siebie wszystko, jednak wciąż nie pomagało to zatrzymać Butryna i niemal bezbłędnego w polu serwisowym Cebulja (8:4). Podkarpacka drużyna prezentowała szybką siatkówkę, w której każde potknięcie było bezlitośnie wykorzystywane, co pomagało jej utrzymywać dystans czterech punktów. GieKSie zdecydowanie brakowało dokładności i chłodnej głowy w konfrontacji z blokiem Resovii, co sprawiło, że rywal przybliżył się szybko do do końcowego zwycięstwa. Nie byliśmy dla oponentów wyzwaniem w ataku, co sprawiło, że mimo zrywu katowiczan trzeci i ostatni set zakończył się rezultatem 25:19 po ataku Haina.

MVP: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia)

• MVP: Fabian Drzyzga.

• 25:19

Widowiskowy koniec za sprawą Haina. Bez punktów w Rzeszowie.

• 24:19

Jedryk z zagrywki w aut.

• 24:18

Piłka meczowa po uderzeniu Cebulja po skosie.

• 23:18

Odgryzamy się. Musiał sprawia, że Giuliani prosi o czas.

• 23:17

Buchowski świetnie zamknął kierunek Buszkowi.

• 23:16

Zagrywka Zniszczoła zaskoczyła Poterę.

• 23:14

Wybloki GieKSy, a potem Butryn obija ręce Zniszczoła.

• 22:14

Nie stanowimy wyzwania dla przeciwnika w ataku. Kontruje Klemen Cebulj.

• 21:14

Nieosiągalny dla nas Jendryk teraz blokuje. Szalona seria rywala.

• 20:14

Do tego dokładamy autową zagrywkę.

• 19:13

Potrójny blok Resovii nas zatrzymuje.

• 18:13

Jeffrey Jendryk spokojnie mija nasz blok.

• 17:13

Nowosielski zaskoczył zagrywką Cebulja.

• 17:11

Musiał w aut na czystej siatce... Niewytłumaczalny błąd.

• 16:11

Kwasowski po wymuszonym dograniu uderza nad blokiem. Przerwa na żądanie naszego trenera.

• 15:11

Obrona zmarnowana po uderzeniu Kohuta w siatkę.

• 14:11

Buchowski dał dobrą zmianę.

• 13:10

Myli się Cebulj na prawej flance, odrabiamy.

• 13:8

Piotr Hain widowiskowo przez bark ze środka.

• 12:8

Kohut przechodzi przez blok.

• 12:7

Jendryk na środku pokazuje swoje możliwości.

• 11:7

Jest pewność na prawym skrzydle dzięki Musiałowi.

• 11:6

Dobry serwis Kwasowskiego, jednak Buszek lepszy w bloku.

• 10:5

Musiał, zaraz potem punkt Jendryka.

• 9:4

Buszek obija ręce Buchowskiego.

• 8:3

Hain ze środka, wcześniej nie udźwignęliśmy przyjęcia.

• 7:4

Wideoweryfiikacja dała Resovii punkt po asie Klemena Cebulja.

• 6:3

Znów mocarnie po bloku wybija Butryn.

• 5:3

Przypomina o sobie Kohut.

• 5:2

Buszek wystawia ze środka boiska do Cebulja, ten powiększa przewagę. Czas dla katowiczan.

• 4:2

Sporo wybloków po naszej stronie, ale znów daje się nam we znaki Butryn.

• 3:2

Cebulj punktuje mimo podwójnego bloku.

• 2:2

Efektownie Wiktor Musiał.

• 2:1

Odpowiada Butryn, który mieści się idealnie w narożniku.

• 1:0

Nieudana zagrywka Kwasowskiego. W szóstce GieKSy Musiał, Buchowski i Nowosielski.

• Przypominamy, że równocześnie mecz z Re-Plast Unią Oświęcim grają hokeiści GieKSy, a o 18:45 spotkanie z Chojniczanką rozpoczną na Bukowej piłkarze naszego Klubu.

• 25:23

Buchowski serwuje w siatkę... Przegrywamy 0:2.

• 24:23

Buchowski na raty, ale zachował zimną krew w tej sytuacji.

• 24:22

Karol Butryn nie dał szans naszej obronie. Piłka setowa.

• 23:22

Zniszczoł szybko i pewnie.

• 23:21

Blokowany Szymański na wysokiej piłce dogrywanej z daleka. Zmienia go Buchowski.

• 22:21

Autowy serwis Kohuta.

• 21:21

Westchnienie ulgi, Cebulj wyraźnie myli się na zagrywce.

• 21:20

Kwasowski na drugą stronę, szybka akcja z drugiej linii rywala, który wraca na prowadzenie. Czas dla naszej ekipy.

• 20:20

Jedna z lepszych wymian tego meczu, szkoda, że jednak przegrana. Festiwal wybloków i obron.

• 19:19

Pojedynczy blok Cebulja na Jaroszu i remis.

• 18:19

Blok na Kamilu Kwasowskim, topnieje przewaga.

• 17:19

Niedokładne przyjęcie, po którym Resovia znów obija nasz blok. Czas dla GieKSy.