3-1
(25:18, 22:25, 25:23, 25:16)

Indykpol AZS Olsztyn: Poręba, Żaliński, Stępień, Schulz, Teriomenko, Andringa, Gruszczyński (libero) oraz Wolański, Schott, Ciunajtis (libero).

GKS Katowice: Kwasowski, Jarosz, Kohut, Zniszczoł, Buchowski, Firlej, Watten (libero) oraz Musiał, Nowakowski, Nowosielski.

Już przed startem zaległego meczu 12. kolejki w Olsztynie było wiadomo, że poważnym rywalem obu zespołów będzie temperatura panująca w Hali Urania, efekt ostatnich mroźnych dni na północy kraju. Niezależnie od warunków panujących w obiekcie celem GieKSy była wygrana i przybliżenie się do upragnionego awansu do play-offów PlusLigi.

Zaczęliśmy mecz od serii dobrych zagrywek Buchowskiego (3:6), która uruchomiła nasz dobry atak ze skrzydeł. Jednak chwilę później to gospodarze wykorzystali swoje okazje w polu zagrywki i odebrali nam przewagę po akcjach Poręby i Żalińskiego. Po bloku na Jaroszu AZS osiągnął trzy punkty przewagi (12:9), co nie podłamało katowiczan. Wygrany challenge i blok Kohuta dały nam remis po 14, z tym że po dwóch kolejnych, przegranych wymiana trener Grzegorz Słaby poprosił o przerwę. Drugi czas stał się konieczny po bloku na Buchowskim, który znów dał olsztyńskiej ekipie trzy punkty przewagi (20:17) w ważnym fragmencie seta. Po 20 punkcie nasi przeciwnicy okazali się lepsi w bloku, do tego wykorzystywali swoje szanse w ataku po obronie i ostatecznie GKS rozpoczął bój w Olsztynie od porażki 18:25 w inauguracyjnej partii.

Dzięki serwisom Miłosza Zniszczoła GieKSa weszła w drugą część meczu zdecydowanie lepiej. Gospodarze dość szybko doprowadzili do remisu punktami przyjmujących, ale kapitalna postawa GKS-u w obronie, dla którego nie istniało pojęcie piłki straconej, pomogła mu w utrzymaniu dobrego poziomu gry. Po autowym ataku Schulza (8:12) mogliśmy poczuć się pewniej z chłodnej Uranii, bo niemal każda piłka nie pozostawała przez nas niepodbita. Zmuszaliśmy akademików do błędów w długich wymianach, co dało nam przewagę pięciu „oczek”. Stopniała ona do punktu po bloku na Jaroszu i naszych wcześniejszych kłopotach w akcji po przyjęciu, tym samym skazaliśmy się na nerwówkę w decydujących wymianach. Tym razem to katowicki zespół okazał się zdecydowanie lepszy, a kluczowa okazała się akcja po wybitnej obronie Wattena i późniejszy punkt Zniszczoła ze środka (21:25).

Wyrównanie pozwoliło nam nieco uspokoić grę i pokazać atuty w grze blok-obrona. Jakuba Jarosza zastąpił w tym secie Wiktor Musiał, który z początku przeżywał trudne chwile. Po zablokowaniu naszego atakującego i punkcie Schulza trener Słaby skorzystał z czasu przy stanie 8:5 dla olsztynian. Zaczęliśmy odrabiać straty po technicznym zagraniu Musiała i autowym ataku Żalińskiego, a po błędzie Schulza w ataku wróciliśmy na prowadzenie (13:12) i to trener Castellani musiał uspokajać drużynę. Od tego momentu gra wyrównała się, a GKS znów popisywał się reakcjami w defensywie. Ozdobą seta był punkt Buchowskiego zdobyty po wystawie leżącego na ziemi Jana Firleja (19:20). Sytuacja zaczęła robić się gorąca po udanym ataku Żalińskiego z szóstej strefy, który dał AZS-owi dwa punkty przewagi. Ten moment okazał się kluczowy dla losów partii, którą mimo starań GieKSy zakończył na korzyść miejscowych Ruben Schott (25:23).

Należało zatem podjąć rękawicę i walczyć o tie-breaka mimo wyraźnych kłopotów ze skutecznością z prawego skrzydła. Nie zaczęliśmy czwartego seta dobrze, po bloku na Kohucie miejscowi prowadzili już 5:2, przez co prowadzenie swojej gry było mocno utrudnione. Nie pomagały nam błędy w ataku, do tego doszły dobre kontry olsztynian, dlatego na boisko wszedł rozgrywający Nowosielski (11:7). Nasza sytuacja po kolejnych skutecznych akcjach AZS-u i zagraniach Rubena Schotta na siatce stawała się nie do pozazdroszczenia. Przełamania szukał długo duet przyjmujących Kwasowski-Buchowski, który robił wszystko, by odbudować zespół (17:13). Te starania nie przyniosły ostatecznie efektu, bo miejscowi od stanu 19:14 rozpędzili się w każdym elemencie i nie pozostawili wątpliwości, kto był tym razem lepszy. Mecz zakończył się po asie rywali wynikiem 25:16.

MVP: Wojciech Żaliński (AZS)

• MVP: Wojciech Żaliński (AZS)

• 25:16

Zagrywka Żalińskiego po taśmie trafia w boisko.

• 24:16

Piłka meczowa. Schott zwiódł nasz blok po raz kolejny.

• 23:16

Gramy do końca. Kwasowski po bloku.

• 23:15

Jak pech, to pech. Tracimy punkt przez dotknięcie siatki.

• 22:15

Robimy ważne przejście po akcji z prawej strony.

• 22:14

As Teriomenki.

• 21:14

Blok na Kohucie, trafiony piłką Buchowski.

• 20:14

Ruben Schott widowiskowo kończy kontrę po obronie akcji Buchowskiego.

• 19:14

Rywale psują od nas więcej zagrywek w tym meczu.

• 19:13

Znów nie kończy Jarosz, znów Andringa mija nasz blok po skosie. Czas dla GKS-u.

• 18:13

Olsztynianie dość spokojnie obijają nasz podwójny blok w tym secie.

• 17:12

Po ataku Schulza wciąż zmagamy się w pięcioma punktami przewagi miejscowych.

• 16:12

Tym razem "Kwasu" nie pozostawił wątpliwości.

• 16:11

Kwasowski zdobył punkt, ale challenge wykazał dotknięcie siatki.

• 15:11

Subtelne zagranie Kwasowskiego za blok.

• 15:10

Jarosz wbija pewnie piłkę w pole gospodarzy. Chwilę potem Kohut trafia zagrywką w siatkę.

• 14:9

Znów daje się nam we znaki niemiecki skrzydłowy AZS-u.

• 13:8

Ruben Schott po potrójnym bloku.

• 12:8

Nieco lepiej broniliśmy w tej akcji, co dało nam punkt po zagraniu Buchowskiego.

• 12:7

Schulz wbija się niemal na czysto.

• 11:7

Zniszczoł sam się wyasekurował i skończył atak po dograniu Nowosielskiego.

• 11:6

Jarosz obija piłkę nie o blok, a antenkę. Coraz gorsza sytuacja GieKSy.

• 9:6

Przełamanie, Kwasowski kończy w trudnej sytuacji przy siatce.

• 9:5

Teriomenko w kontrze. Jakub Nowosielski zmienia Jana Firleja.

• 8:5

Zniszczoł po dobrym przyjęciu Wattena.

• 8:4

Zerwany atak GieKSy.

• 7:4

Sytuacyjna piłka, Kwasowski do Jarosza... Blok olsztynian.

• 6:4

Ależ mocne i efektowne uderzenie Kohuta.

• 6:3

Żaliński z drugiej linii.

• 5:3

Wielkie uff. Buchowski długo walczył o punkt, ostatecznie udało się w trzeciej próbie po wojnie nerwów.

• 5:2

Pojedynczy blok Poręby na Kohucie. Słaby start seta.

• 4:2

I znów dynamiczny Schulz zdobywa punkt.

• 3:2

Buchowski odpowiada na akcję gospodarzy ze środka.

• 2:1

Do szóstki GieKSy wrócił Jarosz, który jednak w tej akcji wyrzuca piłkę daleko w aut.

• 1:1

Gospodarze rewanżują się z prawej strony siatki.

• 0:1

Podobnie jak drugiego seta, zaczynamy od punktu Zniszczoła.

• 25:23

Ruben Schott kończy seta.

• 24:23

Jeszcze żyjemy w tym secie. Watten wybronił akcję po bloku, dzięki czemu Kwasowski mógł się poprawić.

• 24:22

Czas dla gospodarzy.

• 24:22

Musiał pewnie po prostej.

• 24:21

Obrona gospodarzy, po której Schott spokojnie obił nasz blok, asekurując lot piłki. Piłka setowa.

• 23:21

Wiktor Musiał nie trafił zagrywką.

• 22:21

Ale tym razem myli się Żaliński w polu serwisowym.

• 22:20

A jednak. Atak Żalińskiego z szóstej strefy dotyka naszego bloku. Czas dla GKS-u.

• 21:20

Podaliśmy piłkę za darmo po zagrywce Żalińskiego, skorzystał Dmytro Teriomenko.

• 20:20

Ale akademicy nie odpuszczają i znów wygrywają długą wymianę cierpliwością.

• 19:20

Firlej wystawiał piłkę, właściwie leżąć, a Buchowski obija cudownie blok! Co za ofiarność.

• 19:19

Wracamy do remisu, Zniszczoł w akcji.

• 19:18

Szkoda tej akcji, bo była okraszona wieloma obronami. Musiał nie daje rady po bloku na Buchowskim.

• 18:18

Blok-aut skutecznego dziś Kwasowskiego.

• 18:17

Zgłaszaliśmy wątpliwości po autowym ataku Kwasowskiego po dłuższej wymianie. Punkt dla gospodarzy.

• 17:17

Obrona Musiała utrzymała piłkę w grze. Skontrował skutecznie Mateusz Poręba.

• 16:17

Schott w siatkę zagrywką.

• 16:15

Buchowski raz wykazał się w obronie za antenką, drugi raz nie dał rady.

• 15:16

Kwasowski poczekał z reakcją i zagrał piłkę za opadający blok.

• 15:15

Obiecująca akcja, Schott obija nasze ręce w bloku.

• 14:15

Kohut dostał idealną piłkę pod rękę, co wykorzystał.

• 14:14

Musiał w siatkę z zagrywki.

• 13:14

Udany atak Zniszczoła, choć AZS sygnalizował aut.

• 13:13

Żaliński po prostej, mija blok po zewnętrznej.

• 12:13

Błąd przekroczenia linii 3. metra przez Schulza i to GKS prowadzi! Czas dla AZS-u.

• 12:12

Mamy to. Obrona Kohuta, Buchowski w kontrze oszukał bol oponenta.