3-1
(21:25, 25:11, 25:22, 25:16)

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Wrona, De Haro, Kwolek, Nowakowski, Ziobrowski, Szalpuk, Wojtaszek (libero) oraz Superlak, Kozłowski, Król.

GKS Katowice: Szymański, Nowosielski, Kohut, Zniszczoł, Jarosz, Kwasowski, Watten (libero) oraz Buchowski, Drzazga, Musiał, Ogórek (libero).

GKS Katowice rozgrywał swój pierwszy mecz po powrocie z kwarantanny zdrowotnej 18 października na wyjeździe, a rywalem naszej ekipy był inny zespół, który dopiero co powrócił do treningów, czyli Verva Warszawa ORLEN Paliwa. Z powodów zdrowotnych w składzie meczowym GieKSy nie pojawili się Jan Nowakowski, Jan Firlej i Sławomir Stolc, natomiast na ostatnią chwilę do składu zespołu dołączył rozgrywający Jakub Nowosielski. To właśnie on rozpoczął mecz w podstawowym składzie.

Pierwsze akcje seta nie wskazywały na duży zastój fizyczny po stronie GieKSy. Nasz zespół objął prowadzenie (6:7), korzystając z niezłej skuteczności na lewym skrzydle i bloku Jakuba Jarosza. Gospodarze wyrównali po bloku na Szymańskim, ale podobnie jak GKS cierpieli na brak skutecznej zagrywki, co było zrozumiałe z racji długiej przerwy od treningów. Katowiczanie cierpliwie bronili przewagi i zmusili Andreę Anastasiego do skorzystania z czasu przy prowadzeniu 19:17. Na nic zdały się wysiłki Włocha, bo GKS rozegrał końcówkę partii po profesorsku. As Jarosza i punkt blokiem Kohuta mocno przybliżyły nas do wygrania seta, którego zakończyła nieudana zagrywka Jana Króla.

Gracze Vervy Warszawa weszli w kolejną partię z dużą sportową złością, co zaowocowało ich aktywnością w bloku i prowadzeniem 6:1. Nie pomogło wejście na parkiet Adriana Buchowskiego, stołeczna drużyna powiększała swoją przewagę, a trener Słaby wykorzystał swój drugi czas już po 10. punkcie dla rywali. Seria rywala została przerwana, ale trudno było myśleć o wychodzeniu z zapaści przy 9 punktach przewagi Vervy (13:4). Ostatecznie jednostronna partia zakończyła się wygraną gospodarzy 25:11 i stało się jasne, że GKS musi jak najszybciej zapomnieć o tak nieudanej części meczu.

GKS zareagował na fatalnie rozegranego seta bardzo dobrze i zaczął od pewnych ataków (4:3) które pozwoliły na spokojne prowadzenie walki punkt za punkt. Uzyskaliśmy dwa punkty przewagi po przegranej wideoweryfikacji przeciwników (7:9), by po bloku Angela Trinidada na Kwasowskim znów wyrównać wynik do stanu 13:13. Chwilę potem trener Słaby musiał reagować przerwą po kolejnej przegranej dłuższej wymianie (16:14), a cierpliwość w działaniach dała efekt w postaci remisu po błędzie Ziobrowskiego. Blok Nowakowskiego dał Vervie Warszawa lepszą sytuację przed decydującymi akcjami seta, dla których losów kluczowe okazały się długie wymiany, w których pewniejsi byli miejscowi, i skuteczność Artura Szalpuka (25:22)

W szóstce GKS-u na czwartego seta pojawił się Adrian Buchowski, który dorzucił od siebie kilka dobrych uderzeń. Jednak to warszawianie dzięki punktom zdobytym w kontrze cieszyli się z lepszej sytuacji punktowej (7:5). Drużyna z Katowic szukała długo pewności w polu zagrywki i szukała swoich okazji, by przełamywać przeciwnika w dłuższych akcjach, a przede wszystkim forsować jego skuteczny tego dnia blok. Seria czterech bloków z rzędu Piotra Nowakowskiego (15:10) szalenie utrudniła nam zadanie doprowadzenia do piątego seta. GieKSa tradycyjnie walczyła do końca mimo niekorzystnych okoliczności, jednak ostatnie akcje seta należały do zespołu ze stolicy Polski. Mecz zakończyła nieudana zagrywka Adriana Buchowskiego (25:16).

MVP: Piotr Nowakowski (Verva)

• MVP: Piotr Nowakowski (Verva Warszawa) Zapraszamy do śledzenia kolejnego meczu GieKSy, gramy w Sosnowcu z MKS-em Będzin o godzinie 20:30.

• 25:16

Koniec spotkania. Buchowski pomylił się na zagrywce.

• 24:15

Najpierw Nowakowski, potem blok Bartosza Kwolka. Piłki meczowe.

• 22:15

Zadziałał system blok-obrona, Szymański zmniejsza nieznacznie straty.

• 22:14

Nieudana, niedokładna akcja po naszej stronie.

• 21:14

Czas dla naszego klubu. To jest czas na szybką poprawę gry, jeśli chcemy myśleć o niespodziance w tym secie.

• 21:14

Niewykorzystana kolejna dłuższa wymiana. Zniszczoł dotyka siatki.

• 20:14

Jarosz kończy kontratak, ale chwilę potem znów Kohut nie wstrzelił się zagrywką.

• 19:13

Trinindad de Haro zaskoczył nas zagraniem z drugiej piłki.

• 18:13

Ziobrowski myli się na zagrywce. Gramy do końca!

• 18:12

Andrzej Wrona mija blok Buchowskiego.

• 17:12

Dwa razy próbował Szymański, w końcu skutecznie.

• 17:11

Szalpuk po rękach Jarosza.

• 16:11

Nareszcie. Kończymy bessę punktem Zniszczoła.

• 16:10

Błąd ataku Jakuba Jarosza. Kolejna czarna seria.

• 15:10

Kolejny punkt blokiem Vervy...

• 14:10

Czas dla GKS-u. Trzeci raz z rzędu pozwoliliśmy mistrzowi świata na punkt blokiem.

• 13:10

Drugi z rzędu blok środkowego Vervy, tym razem na Buchowskim.

• 12:10

Walczymy nieustannie, ale rywale są o dwa punkty przed nami. Blok Nowakowskiego na Szymańskim.

• 11:9

Najpierw Szymański po swoim perfekcyjnym przyjęciu, potem nie udało się zatrzymanie Kwolka.

• 10:8

Nieudana zagrywka Kohuta.

• 9:8

Dobry wyblok GieKSy i punktuje Jarosz!

• 9:7

Regularnie doskakujemy do rywala, znów punktuje Emanuel Kohut.

• 9:6

Gospodarze trzymają trzy punkty przewagi.

• 8:5

Błąd zagrywki Jarosza.

• 7:5

Brawa dla Kohuta za szybką rękę w ataku.

• 7:4

Ziobrowski pewnie uderza z prawej strony.

• 6:4

Jarosz dotyka siatki w bloku, ale potem nadrabia swój błąd pewnym atakiem.

• 5:3

Nowakowski odpowiada w akcji po przyjęciu.

• 4:3

Szybka poprawka, Zniszczoł pewnie atakuje ze środka.

• 4:2

Znów nieczyste odbicie u Nowosielskiego.

• 3:2

Kwolek i Zniszczoł próbowali zapunktować, udało się to temu pierwszemu.

• 1:2

Świetnie bronimy i znów wykazał się Buchowski!

• 1:1

Wychodzimy obronną ręką z tej wymiany, sytuacyjne rozegranie kończy Buchowski.

• 1:0

Blok-aut po ataku Bartosza Kwolka.

• 0:0

Czwartą partię rozpocznie w wyjściowym składzie Adrian Buchowski.

• 25:22

Koniec seta. Artur Szalpuk kończy tę część meczu.

• 24:22

Czas dla rywali, którzy nie przekonali sędziego do swojego zdania na temat ostatniej akcji.

• 24:22

Nowosielski z drugiej piłki.

• 24:21

Piłka setowa. Broniony atak Jarosza, warszawianie wykorzystują kontrę.

• 23:21

Bronimy uderzenie Szalpuka, ale kończy swoje Ziobrowski.

• 22:21

Znów nieudana zagrywka zadaniowca Jana Króla.

• 22:20

Szymański przebił się przez blok, ale potem Jarosz zepsuł serwis.

• O czas prosi Grzegorz Słaby.

• 21:19

Nowakowski zatrzymał Szymańskiego blokiem.

• 20:19

Nieudana zagrywka "Miłego".

• 19:19

Remis! Ziobrowski myli się w ataku.

• 19:18

Gubimy rytm gry, z czego korzysta Szalpuk, chwilę potem znów świetnie spisuje się na środku siatki Miłosz Zniszczoł.

• 18:17

Dobra asekuracja piłki u Dawida Ogórka pozwala nam zmniejszyć przewagę.

• 18:16

Zniszczoł odpowiada na punkt Bartosza Kwolka. Czeka nas trudne zadanie przełamania rywala.

• 17:14

Skuteczny atak Vervy po przyjęciu na drugą stronę.

• 16:14

Co nie udało się Kwasowskiego, powiodło się Wronie. Czas dla GKS-u, po raz pierwszy w tym sezonie przegrywamy dwoma punktami.

• 15:14

Błąd Nowosielskiego na rozegraniu.

• 14:14

Nieudane zagrywki po obu stronach.

• 13:13

Kwasowski blokowany przez rozgrywającego warszawskiej ekipy.

• 12:13

Nowosielski nie zdołał zatrzymać Andrzeja Wrony.

• 11:13

Nieudana obrona Kwasowskiego, ale potem myli się na zagrywce Nowakowski.

• 10:12

Błąd dotknięcia siatki po stronie rywali.

• 10:11

Rywale odpowiadają swoim atakującym.

• 9:11

Przypomina o sobie Jakub Jarosz.

• 8:10

Wzorowe dogranie do skutecznego Miłosza Zniszczoła.

• 8:9

Nieudana zagrywka Nowosielskiego.

• 7:9

Rywale zgłaszali challenge po błędzie w ataku Kwolka, ale nic im to nie dało.

• 7:8

Dobrze jest widzieć skutecznego Kwasowskiego.

• 7:7

Zdaniem challenge'u gracz Vervy nie dotknął siatki w bloku.

• 7:7

Verva wygrywa dzięki Kwolkowi dłuższą wymianę. Musimy zacząć je wygrywać.

• 6:7

GieKsa świetnie reaguje na siatce i kończymy dzięki Zniszczołowi!

• 6:6

Raz jeszcze punktuje słowacki środkowy.

• 5:5

Cenne wsparcie Kohuta, który zakończył swój atak.

• 5:4

Rywale bronią i kończą akcję za sprawa uderzenia Szalpuka.

• 3:4

Tym razem "Gelu" poprawił się w identycznej akcji.

• 3:3

Atakujący Vervy blokuje Szymańskiego.

• 2:3

Cieszy dobra reakcja zespołu na słabego seta. Punktuje Szymański.

• 2:2

Błąd Kwasowskiego na zagrywce.

• 1:1

Wyrównuje Jakub Ziobrowski.

• 0:1

Nowosielski kończy dłuższą akcję punktem z drugiej piłki.

• 0:0

Wracamy na boisko. W szóstce GieKSy znów pojawił się Kamil Kwasowski.

• 25:11

Seta kończy błąd przyjęcia Buchowskiego. Zapominamy i idziemy dalej, musi być tylko lepiej.

• 24:11

Nie przebiliśmy się przez obronę Vervy trzykrotnie. Zniszczoł blokowany.

• 23:11

Warszawianie na raty, punktuje Wrona.

• 22:11

Kamil Drzazga pojawia się w polu zagrywki i zagrywa asa.

• 22:10

Ratujemy się po przebiciu piłki na drugą stronę, Buchowski blokuje!

• 21:9

Kwolek myli się na zagrywce.

• 21:8

Ziobrowski korzysta z naszego bloku.

• 20:8

Wiktor Musiał nie pozwala, by dać się zablokować dwa razy z rzędu.

• 19:7

Nieudana zagrywka Zniszczoła.

• 18:7

Punktuje w side-oucie Musiał.

• 18:6

Niestety, warszawski zespół punktuje raz za razem i szybko zbliża się do wyrównania.

• 16:6

Piłka wraca po przyjęciu Szymańskiego, punktuje Nowakowski. Zła sytuacja GieKSy w secie.

• 14:6

Błąd Zniszczoła w kontrze, potem psuje serwis Szalpuk

• 13:5

Buchowski na raty. Wchodzi na atak Wiktor Musiał.

• 12:4

Kohut punktuje po perfekcyjnym przyjęciu Buchowskiego.

• 12:3

Nieudana zagrywka Szymańskiego.

• 11:3

Tym razem pomylił się Kwolek po wystawie Szalpuka.

• 11:2

Kwolek pewnie w strefę, gdzie bronił Jakub Jarosz.

• 10:2

Koniec serii De Hary na zagrywce.

• 10:1

Nie kończy Szymański, odpowiada Kwolek. Zapaść GieKSy w tym secie, drugi czas trenera Słabego.

• 9:1

Dobry blok Ziobrowskiego, po którym formalności dopełnia Szalpuk.

• Buchowski zmienia Kamila Kwasowskiego.

• 8:1

Trwa seria gospodarzy. Kończy Kwolek, my marnujemy kolejne okazje.

• 7:1

Błąd ataku Jarosza po niewygodnym rozegraniu. Bywało lepiej, przyznajemy.

• 6:1

Czas dla GieKSy. Przegrywamy kolejną długą wymianę.

• 5:1

Blokowany Szymański.

• 4:1

Błąd Zniszczoła na zagrywce.

• 3:1

Przerywamy serię miejscowych punktem Szymańskiego.

• 2:0

Przyjmujący Vervy dobrze wchodzi w seta, blokuje Jarosza.

• 1:0

Kwolek po bloku Zniszczoła.

• 21:25

Jan Król myli się na zagrywce, zaczynamy od wygranej!

• 21:24

Myli się Kohut na zagrywce.

• 20:24

Piłka setowa po ataku Kuby Szymańskiego.

• 20:23

Wcześniej Wrona zmniejszył straty gospodarzy.

• Podwójna zmiana w ekipie Vervy.

• 19:23

Emo Kohut blokuje Szalpuka!

• 19:22

Coraz bliżej! Ziobrowski posyła serwis w aut.

• 19:21

Tym razem błąd zagrywki Jarosza.

• 18:21

Nasz kapitan zagrywa asa!

• 18:20

Trzymamy przewagę. Jarosz idealnie zbija w akcji po przyjęciu.

• 18:19

Tym razem Ziobrowski kończy w pierwszym uderzeniu.

• 17:19

Czas bierze Andrea Anastasi tuż po tym, jak siatki dotknął Ziobrowski.

• 17:18

Watten, Nowosielski, Szymański, punkt.

• 17:17

Dłuższa akcja, w której Nowakowski na koniec blokuje Zniszczoła.

• 16:17

Tym razem wideoweryfikację wygrała ekipa rywali, ale Zniszczoł zapunktował po raz drugi.

• 15:16

Pewny atak Miłosza Zniszczoła.

• 14:15

Wygraliśmy challenge, rozgrywający rywali popełnił błąd, który wychwycił nasz trener.

• 13:14

Miejscowi też psują zagrywkę. Widać brak jednostek treningowych i czucia piłki.

• 13:13

Artur Szalpuk kiwa za blok.

• 12:12

Bardzo równy przebieg seta. Ziobrowski pewnie uderza na wysokiej piłce.

• 11:11

Trafia Nowakowski... oczywiście Piotr.

• 10:11

"Gelu" nie stracił głowy i mocno uderzył na wysokiej piłce.

• 10:10

Remis po bloku Ziobrowskiego na Szymańskim.

• 9:10

Nieco kuleje nasza zagrywka, ale na posterunku jest Jarosz.

• 7:9

Nasz kapitan znowu zatrzymuje Kwolka blokiem!

• 7:8

Jarosz musiał trafić na czystej siatce i tak też uczynił. Zrewanżował się za blok w poprzedniej akcji.

• 6:7

Kwasowski przymierzył po przekątnej. Potem zapunktował Andrzej Wrona.

• 4:6

Pierwszy punkt Kohuta w spotkaniu.

• 4:5

Jakub Jarosz myli się na zagrywce.

• 3:5

Dobrze wprowadza się w mecz Jakub Szymański.

• 3:4

Rewanżuje się Artur Szalpuk.

• 2:4

Blokowany Kwolek!

• 2:3

Punkt warszawian, wcześniej znów spisał się Jarosz.

• 0:2

Blok na atakującym Vervy!

• 0:1

Zaczynamy od udanego ataku Jakuba Jarosza.

• Spotkanie rozpoczęło się chwilą ciszy ku pamięci śp. wiceprezesa PZPS Radosława Ciemięgi.

• 0:0

Zaczynamy już za kilka chwil. W wyjściowym składzie GieKSy znaleźli się Jakub Nowosielski i przyjmujący Jakub Szymański.

• W składzie meczowym GieKSy na to spotkanie zabraknie Jana Nowakowskiego, Jana Firleja i Sławomira Stolca. Jest w nim za to rozgrywający Jakub Nowosielski, który wrócił do treningów z zespołem.

• Pierwszy mecz domowy po powrocie rozegramy 24 października. Spotkanie odbędzie się bez udziału kibiców, tym bardziej zapraszamy na naszą stronę i relację LIVE!

• Zapraszamy na relację LIVE ze spotkania GKS-u Katowice. Nasi siatkarze rozpoczną wyjazdowy mecz z Vervą Warszawa ORLEN Paliwa o godzinie 14:45. Przypomnijmy, że w najbliższy wtorek o 20:30 zagramy w Sosnowcu z MKS-em Będzin.