Podsumowanie 17. kolejki PlusLigi

15.01.2018 17:00

Autor: JB

Za nami druga kolejka rundy rewanżowej siatkarskiej ekstraklasy. Ciekawych spotkań nie brakowało.

Drugi mecz w 2018 roku niestety nie okazał się szczęśliwy dla GKS-u Katowice. Nasz zespół przegrał z Łuczniczką w Bydgoszczy i nie zdołał pójść za ciosem po wcześniejszym pokonaniu Cerrad Czarnych.

Tym razem zespół z Radomia cieszył się ze zwycięstwa, gdyż na inaugurację 17. kolejki pokonał bez straty seta MKS Będzin. Szybkie mecze miały również miejsce w Olsztynie, gdzie Indykpol AZS pokonał Dafi Społem Kielce, Rzeszowie, gdzie do zera przegrał BBTS Bielsko-Biała oraz w Warszawie. ONICO, a więc najbliższy rywal GieKSy, wygrał z Treflem Gdańsk. W trzech setach zakończyło się również spotkanie w Zawierciu, gdzie beniaminek PlusLigi nieoczekiwanie pokonał faworyzowaną PGE Skrę Bełchatów, sprawiając jedną z największych niespodzianek sezonu.

Trzy punkty zainkasowały również siatkarze Cuprum Lubin i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Ci pierwsi pokonali na własnym boisku Espadon Szczecin, z kolei mistrzowie Polski w najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu kolejki wygrali na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem 3:1.