Podsumowanie 16. kolejki PlusLigi

08.01.2018 10:09

Autor: JB

Pierwsza kolejka siatkarskiej ekstraklasy rozegrana w 2018 roku przyniosła sporo emocji i zaskakujących wyników.

Siatkarze GKS-u Katowice udanie zainaugurowali rundę rewanżową sezonu zasadniczego. W pierwszym meczu w 2018 roku po bardzo dobrym i zaciętym spotkaniu pokonali Cerrad Czarnych Radom 3:1 i przerwali serię porażek. Teraz nasz zespół chce piąć się w tabeli rozgrywek, by przed fazą play off uplasować się na jak najwyższej pozycji.

Największa niespodzianka tej kolejki miała miejsce w Kielcach, gdzie ostatnie w tabeli Dafi Społem zgarnęło trzy punkty w meczu z mającą medalowe aspiracje Asseco Resovią Rzeszów. Niewiele brakowało, a zaskakującym wynikiem zakończyłoby się spotkanie w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie ZAKSA podejmowała Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Mistrzowie Polski wygrali 3:1, ale beniaminek PlusLigi w dwóch setach był bliski zwycięstwa.

W najciekawszym meczu kolejki druga w tabeli PGE Skra Bełchatów wywiozła trzy punkty z Gdańska. Taki sam wyjazdowy dorobek zapisały na swoim koncie zespoły z Olsztyna i Lubina.

Najbliższy rywal GieKSy - Łuczniczka Bydgoszcz zdobył punkt w wyjazdowym meczu z ONICO Warszawa. Pięciosetowy pojedynek miał również miejsce w Bielsku-Białej, gdzie BBTS przegrał z Jastrzębskim Węglem.

Komplet wyników 16. kolejki
GKS Katowice - Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:21, 25:21, 21:25, 25:19)
Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 1:3 (28:26, 25:27, 21:25, 24:26)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (22:25, 25:17, 25:23, 26:24)
BBTS Bielsko-Biała - Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:19, 19:25, 25:21, 23:25, 8:15)
Dafi Społem Kielce - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (30:28, 29:27, 20:25, 25:21)
Espadon Szczecin - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (14:25, 23:25, 18:25)
MKS Będzin - Cuprum Lubin 1:3 (25:20, 23:25, 11:26, 19:25)
ONICO Warszawa - Łuczniczka Bydgoszcz 3:2 (25:17, 23:25, 25:15, 21:25, 15:12)

Aktualna tabela PlusLigi znajduje się tutaj.