1-3
(21:25, 25:21, 22:25, 24:26)

BBTS Bielsko-Biała: Maciończyk, Tarasow, Siek, Janeczek, Gaca, Bucki, Czauderna (libero) oraz Marek (libero), Peacock, Krikun, Łukasik, Cedzyński

GKS Katowice: Komenda, Kapelus, Krulicki, Butryn, Sobański, Pietraszko, Stańczak (libero) oraz Witczak, Fijałek, Stelmach, Kalembka, Mariański (libero)

GKS Katowice odniósł drugie zwycięstwo podczas towarzyskiego turnieju Beskidy 2017 w Bielsku-Białej. W finale siatkarze Piotra Gruszki pokonali miejscowy BBTS w czterech setach.

Spotkanie rozpoczęło się od gry punkt za punkt, a obie drużyny popisywały się mocnymi zagrywkami. Losy partii rozstrzygnęły się w samej końcówce. Pojedynczy blok Pawła Pietraszki, a następnie efektowny atak Karola Butryna dały GieKSie prowadzenie 23:19, które chwilę później nasi siatkarze zamienili na zwycięstwo.

Podobnie przebiegała druga odsłona z tą różnicą, że tym razem to bielszczanie utrzymywali niewielkie prowadzenie. Trener Gruszka testował różne ustawienia i warianty, ale w ostatecznym rozrachunku BBTS doprowadził do wyrównania.

Katowiczanie inicjatywę odzyskali w trzeciej partii. Mocnymi serwisami i kontratakami wypracowali sobie przewagę, a seta efektownie zakończył Tomasz Kalembka popisując się pojedynczym blokiem na środku siatki.

Zwycięstwo w turnieju Beskidy 2017 nie przyszło nam jednak łatwo. W czwartym secie dzięki serii punktowych bloków gospodarze wyszli na prowadzenie 15:11. Siatkarze GKS-u usilnie walczyli o odrobienie strat i po skutecznym bloku Dominika Witczaka zniwelowali przewagę rywali do jednego punktu (20:21). Chwilę później nasz atakujący posłał asa serwisowego, dającego remis 22:22, a następnie zakończył kontratak. GieKSa takiej okazji do zwycięstwa już nie wypuściła i triumfowała w całym turnieju.

Trzecie miejsce w turnieju Beskidy 2017 zajął zespół VKP Bystrina SPU Nitra, który pokonał VK Ostrawa 3:0 (25:18, 26:24, 29:27).