(25:16, 25:23, 26:24)

AZS Częstochowa

GKS Katowice: Falaschi, Kapelus, Krulicki, Van Walle, Błoński, Kalembka, Mariański (libero) oraz Stańczak (libero), Butryn, Fijałek, Stelmach

AZS Częstochowa: T. Kowalski, Szymura, Polański, Adamajtis, Szlubowski, Szalacha, A. Kowalski (libero) oraz Buczek, Janus, Wawrzyńczyk

W 3. kolejce PlusLigi katowiczanie mierzyli się z AZS-em Częstochowa, który w dwóch pierwszych meczach sezonu przegrywał 0:3. Siatkarze GieKSy mieli wielką ochotę również pokonać rywali w trzech setach, choć zdawali sobie sprawę, że nie będzie to łatwe zadanie. Przy wsparciu ponad 500 kibiców udało się zrealizować ten cel i sięgnąć po kolejny komplet punktów.

W pierwszym secie przewaga drużyny Piotra Gruszki była niepodważalna. Dobra w obronie Adriana Stańczaka, czujność Tomasza Kalembki w bloku oraz dobra dyspozycja na siatce pozwoliły GieKSie szybko objąć prowadzenie 8:4. Od tego momentu gospodarze całkowicie przejęli kontrolę nad spotkaniem, nie popełniali błędów i korzystali z nieskończonych ataków gości. W katowickiej drużynie nie było słabych punktów, a dobre zawody rozgrywali zwłaszcza Serhij Kapelus i Gert Van Walle, który po raz pierwszy wystąpił w wyjściowym składzie.

Inaczej wyglądała druga odsłona. Drużyna z Częstochowy ograniczyła liczbę błędów i zaczęła skutecznie kontratakować. To sprawiło, że przez większą część utrzymywała się na niewielkim prowadzeniu. GieKSa podręcznikowo rozegrała jednak końcówkę. Pojedynczy blok Van Walle i kontra skończona przez Kapelusa dała gospodarzom prowadzenie 19:18. I choć kolejne trzy akcje padły łupem gości, to ostatnie piłki należały już do GieKSy. Seta efektownie zakończył Kapelus atakując z drugiej linii.

W trzeciej odsłonie również trwała wyrównana walka. Po autowym ataku rywali i punktowej zagrywce Bartłomieja Krulickiego GKS wyszedł na prowadzenie 20:17 i nie zmarnował okazji, by wygrać mecz bez straty seta.

• MVP: Serhij Kapelus

• 26:24

KONIEC! Rywale atakują ze środka w aut! Mamy komplet punktów!

• 25:24

Szymura serwuje w aut.

• 24:24

Szymura atakuje w boisko. Będziemy walczyć na przewagi.

• 22:22

Butryn zatrzymany podwójnym blokiem przy sytuacyjnej piłce. Czas dla Piotra Gruszki.

• 22:20

Van Walle punktuje na zagrywce!

• 21:20

Świetne wyczucie Bartosza Mariańskiego w obronie i punkt dla nas!

• 15:15

Zamieszanie po decyzji sędziów i mamy remis.

• 13:11

As serwisowy Gerta Van Walle! Czas dla trenera Bąkiewicza.

• 12:11

Potrójny blok! Wracamy na prowadzenie.

• 11:11

Kapelus skończył dwie piłki z rzędu na lewym skrzydle.

• 4:6

Kolejny punkt naszego rozgrywającego z drugiej piłki.

• 3:5

Adamajtis tym razem skutecznie z lewego skrzydła.

• 3:3

Autowa zagrywka Adamajtisa.

• 2:2

Sptryne zagranie Falaschiego.

• 1:0

Wróciliśmy do gry po 10-minutowej przerwie. Zaczynamy trzeciego seta.

• 25:23

Kapelus z drugiej linii! Częstochowianom nic nie pomogła wideoweryfikacja.

• 24:23

Goście się bronią. Punktuje Adamajtis. Teraz o przerwę poprosił Piotr Gruszka.

• 24:22

Błoński! Czas dla Michała Bąkiewicza, a później piłki setowe dla GieKSy!

• 23:22

Częstochowianie dotykają siatki! Obejmujemy prowadzenie.

• 22:22

Kalembka kończy ze środka. Zapowiada się nerwowa końcówka.

• 21:21

Blok Kalembki i Kapelusa. Zatrzymany Adamajtis!

• 20:21

Van Walle po ciasnym skosie atakuje w 4 metr boiska.

• 19:21

Atak rywali ze środka. O wideoweryfikację poprosił Piotr Gruszka, ale decyzja sędziów podtrzymana.

• 19:18

Kapelus! Mocny i precyzyjny atak naszego przyjmującego.

• 18:18

Pojedynczy blok Van Walle. Mamy remis! Czas dla Michała Bąkiewicza.

• 15:18

Następna dłuższa wymiana. Atakuje Kapelus. Trener Michał Bąkiewicz poprosił o wideoweryfikację i niestety zmienia ona decyzję sędziów na naszą niekorzyść.

• 15:16

Szlubowski serwuje daleko w aut.

• 13:14

Błoński bezbłędnie kiwa tuż za blok rywali.

• 12:13

Zatrzymany Paweł Adamajtis!

• 11:12

Świetna kontra GieKSy. Kończy Kapelus na lewym skrzydle.

• 10:12

Van Walle uderza blok-aut.

• 9:11

Krulicki popisuje się kolejnym mocnym atakiem ze środka.

• 7:9

Autowa zagrywka Konrada Buczka.

• 5:8

Gert Van Walle znów mocno po prostej.

• 4:8

Zatrzymany blokiem Błoński. O pierwszy czas w meczu prosi Piotr Gruszka.