1-3
(25:22, 13:25, 19:25, 23:25)

Dafi Społem Kielce: Komenda, Wachnik, Wohlfahrtstatter, Andrić, Pawliński, Nalobin, Sobczak (libero) oraz Superlak, Bućko, Biniek (libero), Antosik, Formela

GKS Katowice: Falaschi, Kapelus, Kalembka, Butryn, Sobański, Krulicki, Mariański (libero) oraz Van Walle, Fijałek, Stelmach, Pietraszko

W meczu 20. kolejki PlusLigi siatkarze GieKSy zagrali w kieleckiej Hali Legionów z Effectorem. Po dwóch godzinach gry katowiczanie wygrali w czterech setach i zrewanżowali się za porażkę w pierwszej rundzie w Spodku.

Gospodarze rozpoczęli mecz od wygranego seta. Nasz zespół początkowo miał problemy z odnalezieniem się w kieleckiej hali, ale po serii bloków i asie serwisowym Rafała Sobańskiego tracili do kielczan już tylko punkt (14:13). W drugiej części inauguracyjnej partii Effector popełnił jednak mniej błędów i objął prowadzenie.

Zupełnie inaczej wyglądały kolejne dwie partie, w których dominacja GieKSy nie podlegała dyskusji. Nasz zespół nie popełniał błędów i szybko zbudował kilkupunktową przewagę. W drugim secie po efektownym pojedynczym bloku Bartłomieja Krulickiego nasz zespół prowadził już 7:3. W kolejnych fragmentach odsłony siatkarze Piotra Gruszki tylko powiększali różnicę dzielącą ich od Effectora. Po serii ataków Rafała Sobańskiego i Serhij Kapelusa katowiczanie najpierw prowadzili 13:5, a następnie 20:12. W samej końcówce przy świetnej zagrywce Karola Butryna gospodarze zdołali zdobyć już tylko jeden punkt.

Podobnie wyglądała trzecia partia spotkania. Czujna gra naszego zespołu na siatce i przy bloku zaowocowała prowadzenie 7:4. Od tego momentu GieKSa znowu kontrolowała przebieg seta. Mocną zagrywką zdołała odrzucić rywali od siatki i dobrze grała w obronie. W tym elemencie błyszczał zwłaszcza Bartosz Mariański. Nasz libero podbił kilka piłek, które następnie przerodziły się w punktowe kontry. W efekcie katowiczanie wysoko wygrali tego seta, zdobywając ostatni punkt skutecznym blokiem na Leo Andriciu.

Kielczanie podjęli walkę na początku czwartej odsłony i wysoko postawili poprzeczkę naszemu zespołowi. Kluczem do zwycięstwa okazała się gra w obronie i kontrataku. Po jednym z nich GieKSa objęła prowadzenie 15:14 i nie oddała go już do końca. Czujna gra przy siatce, skuteczne ataki i bloki pozwoliły naszemu zespołowi na zakończenie spotkania.

To czwarte zwycięstwo GKS-u z rzędu i już jedenaste w debiutanckim sezonie PlusLigi.

MVP: Marco Falaschi.

• MVP: Marco Falaschi.

• 23:25

As Pietraszki! Wygrywamy w Kielcach 3:1!

• 23:24

Na boisku pojawił się Paweł Pietraszko i atakuje w czwarty metr!

• 23:23

Pawliński po raz kolejny. Mamy remis w czwartym secie.

• 22:23

Kontra gospodarzy. Punkt zdobywa Pawliński.

• 21:23

Superlak obija ręce Butryna i piłka ląduje na aucie.

• 20:23

Butryn przedziera się przez blok rywali.

• 20:22

Atak Sobańskiego również ląduje na aucie. Czas dla Piotra Gruszki.

• 19:22

Długa wymiana, Butryn atakował z trudnej piłki i niestety minimalnie się pomylił.

• 18:22

Autowy atak Butryna.

• 17:22

Kiwka Butryna w drugi metr boiska! Drugi czas dla Effectora.

• 17:21

Superlak zatrzymany przez nasz blok.

• 16:20

Autowy atak Superlaka. Czas dla Effectora.

• 16:19

Rywale przechodzą linię ataku.

• 16:18

Najdłuższa wymiana spotkania! Po wielu atakach punkt zdobył Van Walle, kiwając w środek boiska.

• 15:17

Kolejna kontra zakończona naszym atakiem.

• 13:13

Tym razem nasz środkowy wbija "gwoździa" w czwarty metr boiska.

• 13:12

Kalembka zatrzymany na środku.

• 12:12

Kapelus szukał rąk blokujących, ale uderzył w aut.

• 10:11

Udana kontra naszego zespołu. Butryn atakuje po przekątnej w aut.

• 10:8

Atak Butryna w aut z sytuacyjnej piłki. Czas dla Piotra Gruszki.

• 9:8

Ponowny atak Formeli.

• 8:7

Formela wyprowadza kielczan na jednopunktowe prowadzenie.

• 6:7

Zatrzymany Andrić!

• 5:6

Punktowy blok GieKSy! Zatrzymany Pawliński!

• 5:5

Mocne uderzenie Butryna. Rywale nie zdołali utrzymać piłki w boisku.

• 5:4

Pawliński obija nasz blok.

• 3:3

Punktowa zagrywka Sobańskiego!

• 3:2

Butryn mocnym atakiem po prostej trafia w sam narożnik boiska.

• 3:1

Kontra kielczan. Atakuje Pawliński z drugiej linii.

• 2:1

Dwie akcje dla gospodarzy, choć po długich konsultacjach z sędziami.

• 0:1

Czwartego seta otwiera długa wymiana, zakończona blokiem naszego zespołu.

• Brawo GieKSa! Walczymy o komplet punktów w Hali Legionów!

• 19:25

Zatrzymany Andrić! Obejmujemy prowadzenie!

• 19:24

Autowa zagrywka rywali. Czas na piłki setowe dla GieKsy!

• 19:23

Formela trafia w boczną linię boiska.

• 18:23

Autowa zagrywka Superlaka.

• 18:22

Pawliński obija nasz blok i piłka dotyka antenki.

• 16:21

Ponownie Krulicki. Identyczny atak naszego środkowego.

• 15:20

Krulicki obija blok rywali. Piłką ląduje poza końcową linią boiska.

• 15:19

Długa wymiana i punkt dla gospodarzy. Czas dla Piotra Gruszki.

• 14:19

Udana kontra gospodarzy.

• 12:19

Wykorzystujemy kolejną kontrę. Punkt zdobywa Kapelus.

• 7:13

Sobański obija blok rywali, piłka ląduje na aucie i powiększamy przewagę.

• 7:12

Andrić myli się w ataku. Druga przerwa dla Sinana Tanika, trenera Effectora.

• 7:11

Zepsute zagrywki z obu stron. Utrzymujemy czteropunktowe prowadzenie.

• 5:9

Kolejny blok naszego zespołu. Zatrzymany Wachnik.

• 5:8

Kapelus uderza pomiędzy rękami blokujących.

• 4:7

Blok naszego zespołu. Krulicki przełożył ręce i zatrzymał atak rywali. Czas dla Effectora.

• 4:6

Autowy atak Pawlińskiego z drugiej linii.

• 4:5

Podwójne odbicie w szeregach gości.

• 3:4

Wohlfahrtstatter atakuje w aut.

• 2:3

Udana kontra naszego zespołu. Kończy Butryn.

• 2:2

Kalembka kończy przechodzącą piłkę.

• 2:1

Świetna kiwka Sobańskiego tuż za podwójny blok rywali.

• 1:0

Pierwszy punkt w trzecim secie zdobywa Komenda, kiwając z drugiej piłki.

• Przypominamy, że w kolejną sobotę nasi siatkarze podejmą MKS Będzin we własnej hali. Bilety już w sprzedaży!

• 13:25

Superlak przechodzi linię zagrywki. Set dla GieKSy!

• 13:24

Autowy serwis Butryna.

• 12:24

Kielczanie znów dotykają siatki. Piłki setowe dla GieKSy!

• 12:23

As serwisowy Butryna. Zagrywka w samą linię!

• 12:22

Komenda dotyka siatki przy próbie kiwki.

• 12:21

Świetna gra naszej drużyny w bloku. Zatrzymany Superlak.

• 12:20

Punktowa zagrywka Butryna. Rywale nie zdołali jej podbić. Czas dla gospodarzy.

• 12:19

Kapelus obija podwójny blok gospodarzy.

• 12:18

Atak Kapelusa w aut.

• 10:18

• 10:17

Kontra GieKSy! Kończy Sobański atakiem ze środka drugiej linii.

• 10:16

Zepsuta zagrywka przez Pawlińskiego.

• 9:15

Pojedynczy blok Kalembki! Zatrzymany Wohlfahrtstatter.

• 9:14

Butryn myli się w ataku. Czas dla Piotra Gruszki.

• 8:14

Bućko kończy kontrę gospodarzy.

• 6:14

Świetny atak Kalembki mimo podwójnego bloku.

• 5:13

Bućko psuje zagrywkę.

• 5:12

Serię punktowa GieKSy kończy atak Superlaka.

• 4:12

Punktowa zagrywka Kapelusa! Czas dla Effectora.

• 4:11

Butryn! Świetna obrona Mariańskieg, a następnie uderzenie naszego atakującego.

• 4:10

Rywale ofiarnie w obronie, ale kolejny punkt dla GieKSy!

• 4:9

Dobra zagrywka Kapelusa, a przy siatce czujny Krulicki, który zatrzymuje Wachnika.

• 3:5

Mocny atak Krulickiego na środku siatki.

• 2:4

Dwa błędy gospodarzy. Najpierw Pawliński zagrywa w aut, a następnie Wohlfahrtstatter atakuje w taśmę.

• 2:2

Dobra obrona Kapelusa, ale niestety dotykamy siatki przy próbie bloku.

• 1:2

Mocny atak Sobańskiego. Rywale dotykają piłki, choć ta ląduje na aucie.

• 0:1

Drugą partię otwiera udany atak Butryna.

• 25:22

Butryn zatrzymany podwójnym blokiem.

• 24:22

Wohlfahrtstatter przebija się na środku. Piłka setowa dla gospodarzy.

• 23:22

Świetna zagrywka Sobańskiego i Pawliński z sytuacyjnej piłki uderza w aut. Druga przerwa dla gospodarzy.

• 23:21

Butryn obija blok Effectora.

• 23:20

Sobański minimalnie myli się w ataku. Rywale znowu mają trzypunktową przewagę.

• 22:20

Piłka poza boiskiem. Serwował Gert Van Walle.

• 21:20

Kapitalna kontra naszego zespołu. Mariański obronił trudną piłkę, a skończył Sobański. Czas dla Effectora.

• 21:19

Butryn wykorzystał piłkę na siatce i zdobył cenny punkt.

• 21:18

Efektowny atak Kapelusa z drugiej linii na "czystej" siatce.

• 21:17

Andrić punktuje atakiem na pojedynczym bloku.

• 20:17

Świetnie Krulicki po skosie trafia w samą linię.

• 19:16

Świetna piłka od Falaschiego do Butryna. Nasz atakujący miał "czystą" siatkę i popisał się atomowym uderzeniem.

• 19:15

Krulicki zatrzymany pojedynczym blokiem przez Nalobina. Czas dla GKS-u.

• 17:15

Kapelus punktuje z trudnej pozycji. Po bloku daleko w aut.

• 17:14

Sędzia odgwizduje podwójne odbicie Falaschiego. Nasz kapitan nie do końca zgadza się z tą decyzją.

• 15:14

Autowa zagrywka Pawlińskiego.

• 14:13

As serwisowy Sobańskiego! Sędzia początkowo przyznał punkt rywalom, ale jego decyzję zmieniła wideoweryfikacja wzięta na prośbę Piotra Gruszki.

• 14:12

Brawo Tomek Kalembka! Nasz środkowy wykazał się dużą czujnością i zablokował kiwkę rywali.

• 14:11

Sobański radzi sobie w trudnej sytuacji. Wykorzystał ręce blokujących i piłka wychodzi na aut.

• 14:10

Kontra gospodarzy. Andrić uderza po skosie w trzeci metr boiska.

• 12:10

Autowy serwis Nalobina.

• 11:9

Mocny atak Sobańskiego między blokujacymi rywalami.

• 10:8

Kontra GieKSy! Mocna zagrywka Kapelusa, piłka przechodzi na naszą stronę i akcję kończy atakiem na prawym skrzydle Butryn.

• 10:7

Teraz atakujący kieleckiego zespołu pomylił się w ataku.

• 10:6

Andrić myli się na zagrywce.

• 10:5

Błąd w ataku. Falaschi posłał dobrą piłkę do Sobańskiego, ale ten uderza obok linii końcowej.

• 8:5

Kolejna długa wymiana zakończona podwójnym blokiem GieKSy.

• 8:4

Andrić kończy kontrę. Ofiarnie w obronie Sobański, ale piłka ląduje na trybunach. Czas dla Piotra Gruszki.

• 7:4

Pierwszy skuteczny blok gospodarzy. Zatrzymany Butryn.

• 5:4

• 5:3

Rywale obejmują dwupunktowe prowadzenie po naszym nieskutecznym ataku.

• 3:3

Pierwszy punkt Karola Butryna. Trafia w sam narożnik boiska.

• 2:3

Długa wymiana zakończona autowym atakiem Kapelusa z sytuacyjnej piłki.

• 1:2

Marco Falaschi posyła asa serwisowego.

• 1:1

Świetny odpowiedź Rafała Sobańskiego, który uderza po mocnym skosie.

• 1:0

Pierwszy punkt w meczu zdobywa Pawliński atakując z lewego skrzydła.

• Mecz w Hali Legionów sędziować będą Jacek Litwin i Mariusz Gadzina.

• Rozgrzewka dobiegła końca. Czas na oficjalną prezentację i początek spotkania.

• - To solidny rywal, którego bardzo szanujemy. Musimy zagrać najlepiej jak potrafimy, by wywieźć punkty z Kielc - mówią zgodnie nasi siatkarze.

• Gospodarze dzisiejszego meczu chcą z kolei przerwać serię 10 porażek. W ośmiu ostatnich ligowych meczach Effector nie wygrał seta.

• Katowiczanie mają za sobą passę trzech zwycięstw z rzędu i będą chcieli przedłużyć ją w Hali Legionów.

• Effector Kielce rozegrał jedno spotkanie mniej, jest na 14. miejscu i do tej pory wygrał pięć spotkań, a przegrał 14.

• W tej chwili GieKSa zajmuje 9. miejsce w tabeli z biulansem 10 zwycięstw i 10 porażek.

• Nasza drużyna właśnie pojawiła się w Hali Legionów. Za 40 minut początek spotkania.

• W meczu 20. kolejki PlusLigi siatkarze GieKSy zmierzą się w Kielcach z Effectorem.